آخرین اخبار

تمام فراز و فرودهای قیمت خودرو

اگرچه قیمت خودرو درهفته‌های گذشته فراز وفرودهای بسیاری داشته است اما آنگونه که بازار روایت می‌کند، قیمت خودروهایی همچون ۴۰۵،پراید، تندر و پژو پارس کاهش یافته اما نرخ برخی خودروهای چینی‌ بالا رفته است.

بازار خودرو چند هفته ای هست که متلاطم است. قیمت خودروهای داخلی به شدت در حال کاهش است و برخی فروشندگان همچنان روزهای بی‌مشتری را برای خودروهای فروشی خود می‌گذرانند.

در گوشه و کنار شبکه‌های اجتماعی هم برخی ها، مردم را به نخریدن خودروهای داخلی تشویق می‌کنند. در این میان برخی هم می‌گویند منتظرند ببیند که خودروسازان خارجی چه سرنوشتی را برای خودروهای ایرانی و قیمتهایش رقم می‌زنند.

از سوی دیگر، خودروسازان داخلی هم می‌گویند که امکان کاهش قیمت وجود ندارد و به طور قطع، الگویی را که در همکاری مشترک با خارجی‌ها پیگیری می‌کنند، الگویی است که بازار فعلی خودروها را تحت‌الشعاع خود قرار نمی‌دهد و بیشتر خودروهایی را برای تولید مشترک پیگیری می‌کند که رنج قیمتی آنها، بالای ۵۰ میلیون تومان است.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، اما در این میان، چینی‌ها بازار خوبی دارند و با توجه به اختلاف قیمت اندکی که میان این خودروها با خودروهای داخلی وجود دارد و از سوی دیگر، آبشن‌هایی که خودروسازان چینی بر روی خودروهایشان عرضه می‌کنند، سبب شده است تا بازار خرید و فروش خودروهای چینی رونق داشته باشد و برخی از انواع مدل‌ها حتی در این رکود بازار، با افزایش قیمت مواجه شوند.

البته این خصوصیت برای تمامی خودروهای چینی فراگیر نیست و تنها تعداد کمی از خودروهای چینی همچنان مشتریان خود را حفظ کرده‌اند و آن هم آن دسته از خودروهایی هستند که عمدتا در الگوی خودروهای شاسی بلند و suv قرار می‌گیرند و بنابراین هم رده‌هایشان که از سوی کشورهای ژاپنی و اروپایی عرضه می‌شود، قیمت بسیار بالاتری دارند.

بر این اساس گشت و گذاری در قیمت خودروها در بازار نشانگر این است که نرخ خودروهایی همچون پژو ۴۰۵، پژو پارس و پراید و البته انواع تندر، با افت مجدد قیمت نسبت به هفته گذشته مواجه بوده اند و همین امر سبب شده تا رکود بازارشان هم تشدید شود. اما در مقابل قیمت برخی دیگر از انواع خودروها، کاهشی نداشته و به ثبات رسیده است.

آنگونه که برخی فعالان بازار خودرو خبر می‌دهند قیمت پراید حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ حدود ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل یک و نیم تا دو و نیم میلیون تومان و انواع تندر نیز بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *