آخرین اخبار

مالکان وسایل نقلیه از واگذاری خودرو به صورت وکالتی خودداری کنند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام مالکان وسایل نقلیه در ایلام از واگذاری و نقل و انتقال خودرو به صورت وکالتی خودداری کنند
ب گزارش کارنت، نورالله خادم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: مالکان هنگام فروش وسیله نقلیه نسبت به فک پلاک خودرو اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام با هشدار به صاحبان وسایل نقلیه‌ای که قصد فروش آن را دارند، گفت: مالکان خودرو به محض خرید و فروش وسیله نقلیه خود نسبت به فک پلاک آن اقدام کنند.

خادم افزود: مالکان وسایل نقلیه از واگذاری و نقل و انتقال خودرو به صورت وکالتی خودداری و با مراجعه به مرکز تعویض پلاک واقع در بلوار خلیج فارس نسبت به تعویض پلاک و نقل و انتقال خودرو اقدام کنند.

وی گفت: بر اساس ماده 20 آیین نامه راهنمایی و رانندگی، هنگام نقل و انتقال مالکیت وسایل نقلیه متعاملین یا قائم مقام قانونی آنها ابتدا در خواست خود را به راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی یا مراکز مجاز تعیین شده ارائه می‌کنند تا پس از احراز اصالت خودرو و تطبیق مدارک آنها نسبت به فک پلاک منصوبه بر روی خودروی مورد معامله و اختصاص پلاک جدید و صدور شناسنامه جدید و ثبت تغییرات مذبور در رایانه‌ای اقدام شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: بر اساس ماده 6 آیین نامه ،اشخاص حقیقی یا حقوقی دارنده پلاک مکلفند حداکثر پس از گذشت 10 روز از زمان تغییر محل اقامت یا فعالیت ، نشانی و کدپستی خود را به طور کتبی به نزدیکترین واحد شماره گذاری اعلام نمایند. مسئولیت‌های قانونی اطلاع ندادن تغییر محل اقامت یا مرکز فعالیت به عهده مالک یا نمایند قانونی وی خواهد بود.

وی تصریح کرد: ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اشعار دارد نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می شود. دارندگان وسایل نقلیه مکلفند قبل از هرگونه نقل و انتقال وسایل نقلیه مذکور در دفاتر اسناد رسمی ، ابتدا به ادارات راهنمایی و رانندگی یا مراکز تعیین شده از سوی راهنمایی و رانندگی برای بررسی اصالت وسیله نقلیه ، هویت مالک ، پرداخت جریمه‌ها و دیون معوق و تعویض پلاک به نام مالک جدید مراجعه کنند.

خادم تصریح کرد: بر این اساس برابر بند 2026 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی عدم اقدام به تعویض پلاک به هنگام خرید و فروش وسیله نقلیه مبلغ 500 هزار ریال و برابر بند 2033 رانندگی با وسیله نقلیه با پلاک غیرمجاز و یا دارای پلاک تعویض نشده متعلق به مالک قبلی 500 هزار ریال پیش‌بینی شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *