آخرین اخبار

کمپین رسایی برای نخریدن خودرو چینی

یکی از نمایندگان مجلس در پستی از مردم خواسته است این بار به سراغ خودروهای چینی بروند و آن ها را تحریم کنند.

کمپین رسایی نخریدن چینی

حمید رسایی در صفحه شخصی خود نوشت: در روزهای اخیر کمپین “خودروی صفر ایرانی نخرید” با هدف کاهش قیمت تولیدات این شرکت‌ها و ارتقاء کیفیت آنها راه اندازی شده است. به نظرم اصل گلایه مردم از دو خودروساز داخلی (سایپا و ایران خودرو) به جاست و ضروری است مديران این شرکت ها در راستاي مطالبات مردم به فکر حل آن باشند.

اما با توجه به اینکه ۲۳۰ هزار کارگر ایرانی در ارتباط با این دو شرکت داخلی هستند، بايد به اين موضوع هم توجه کرد که گلایه به حق از این دو شرکت داخلی نباید باعث سود هنگفت شرکت های چینی و وارد کنندگان خودروهای چینی شود. به ویژه که خودروهای چینی در مقایسه با خودروهای داخلی، هم از نظر کیفیت و هم از نظر خدمات، نسبت به خودروی داخلی برتری ندارند و تنها رنگ و لعاب بهتری دارند. بنابراین اگر بنا بر تحریم خرید خودرویی باشد، به نظرم نخریدن خودروی چینی اولویت بیشتری دارد.

پانوشت:این متن به معنای دفاع از اشکالات و معایب محصولات دو شرکت خودرو ساز ایرانی نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

 1. این حاج اقا میدونه خیلللللللللللی بین مردم محبوبیت داره داره تبلیغ از نوع منفی میکنه ما مردم فعلا کلی خودرو نمیخریم وای چه حالی میده اینروزها .
  نه حاجی ملت به حرف شما که نیست.

 2. چه بسا کسانی که به خاطر همین خودرو سازها جونشونو از دست دادن برادر من این کمپین خودرو چینی نخرید کار همین ایران خودرویی ها و سایپاست سگ ماشینیوقتن جینی شرف داره به پژو 405 ، تمام محصولات خودمون همش چینیه مگه غیر از اینه الهی اون روز برسه این دو خودرو ساز به خاک ذلت ب

 3. ایران خودرو هم مثل سایپا داره پس رفت میكنه. آخه مونتاژ خودرو چینی افتخار داره… درباره اینكه بزودی ایران خودرو هم به مانند رقیب بی عرضه تر از خودش روی به مونتاژ خودروی چینی میاره. سایپا ورداشته دقیقا اومده یه ماشین چینی رو كه اونور كپی كاره شده. كه موتورش با گیربكسش نمیخونه. مونتاژ میكنه. فقط آرم سایپا رو زده روش. در ضمن اسم یه سردار ایرانی آریو رو هم روش گزاشتن. كه تن اون یارو تو گور میلرزه. با قیمت وحشتناك. وای به حال این ملت فلك زده…. تور به خدا به تحریم خودروهای ایران خودرو و سایپا و همچنین چینیها ادامه بدیید. اگرم لازم بود خودرو بخریید. برید دست دوم بگیریید. در ضمن خودروسازها با شعور ملت بازی نكنید. مثلا به مناسبت روز فلان فروش فوری. قسطی.بدون بهره و غیره….
  مهم مهم . خبر مهمی كه پس از ورود هیئت ژاپنی خودروساز به ایران بسیار تلاش شده بود كه میان مردم منتشر نشود این است كه ژاپنی ها خودرویی بسیار بهتر از ماكسیما با تكنولوژی روز 2015 ساخته اند كه برای مردم ایران در بازار ایران زیر 25 میلیون تومان تمام میشود . بدین صورت خودرو ساز داخلی ورشكسته شده باید كارخانه ها را تبدیل به لواشك سازی نمایند . این خبر را مدیران خواستند كه درز نكند وگرنه مردم منتظر این خودرو میمانند و با خودروی قبلی خود رانندگی میكنند . این خبر و این كمپین را انتشار دهید و منتظر نصف شدن قیمتها میمانیم وگرنه بایستی خودروهای تولیدی خودرا در انباری نگهدارین تا بپوسند

 4. ولی خودمونیم چه اصراریه بگیم صنعت خودرو داریم در حالی که نداریم. آخه عزیز شمایی که میگی قطعه سازای ما تولیداتشون با کیفیت اروپا برابری میکنه و به قیمت چین میدن! جای سوال است چرا در محصولات به اصطلاح داخلیشون قطعات چینی وجود دارد. جواب شما چیست؟ ملت وجدان خود را قاضی کنید….کره جنوبی بعد از ما صنعت خودرو راه انداخت. اون کجا ما کجا….

 5. آریو سایپا = اس 300 سابق = زد 300 شرکت زوتای چین
  ساینا = 232 سابق = تیبا جدید فقط با چراغ های جدیدتر و شش میلیون گرانتر

  این است خودروسازی ملی و داخلی
  فقط جلوپنجره و چراغ عوض کردن
  و قیمت بالا بردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *