آخرین اخبار

آغاز تعطیلات خودروسازان

خودروسازان ایرانی در حالی تعطیلات تابستانی خود را آغاز کرده‌اند که این روزها با قهر مشتریان روبه‌رو بوده و بازارشان رونق چندانی ندارد.

به گزارش کارنت به نقل از دنیای اقتصاد، ایران خودرو، سایپا و پارس‌خودرو به‌عنوان سه‌خودروساز بزرگ کشور از دیروز به تعطیلات رفتند، تعطیلاتی که تا ششم شهریور ادامه دارد. تعطیلات تابستانی، از یک سو فرصت بازسازی سیستم‌ها و خطوط تولید را به خودروسازان می‌دهد و از سوی دیگر به کارگران اجازه خواهد داد تا یک هفته‌ای را به استراحت گذرانده و به اصطلاح نفسی تازه کنند.

این در شرایطی است که خودروسازان در مقطع فعلی با رکود سنگین بازار نیز دست و پنجه نرم می‌کنند و مشتریان تمایلی به خرید از خود نشان نمی‌دهند. رکود در بازار به حدی است که کارشناسان واژه «بی‌سابقه» را در مورد آن به کار می‌برند و بعید می‌دانند مشتریان به این زودی‌ها تحریم شان را بشکنند و رو به خرید خودرو بیاورند. حالا در این شرایط، خودروسازان کشور نیز به تعطیلات تابستانی رفته‌اند و اگرچه این موضوع روال هر ساله است، اما به هر حال در اوضاع و احوال فعلی می‌تواند تا حدی به کنترل تولید خودرو (در دوران رکود) نیز بینجامد. طبق آمار، خودروسازان کشور در سال گذشته نزدیک به یک میلیون و 200 هزار دستگاه محصول را به تولید رساندند و طبق برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، قصد دارند طی سال‌جاری نیز 4/ 1 میلیون دستگاه خودرو تولید کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. انشاالله این تعطیلات چنان بهشان خوش بگذرد که تا ظهور حضرت اقا صاحب الزمان ادامه پیدا کند .
    ما هم یه نفس راحتی بکشیم از دستشان . هر روز میخواد بری تشیع جنازه تصادفی ساعت 5 امروز هم یکیشو داریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *