آخرین اخبار

تکذیب انحلال انجمن قطعه‌سازان

در حالی‌که عضو سابق انجمن قطعه‌سازان ساعاتی پیش از ابطال انتخابات هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خبر داد، محمدرضا نجفی‌منش، دبير این انجمن در گفت و گو با اقتصادنیوز این موضوع را تکذیب کرد.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، فرهاد به نیا عضو سابق انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران اعلام کرد که با تایید حکم شعبه 39 دیوان عدالت اداری توسط دادگاه تجدیدنظر، مجمع انتخابات اول مردادماه سال 93 هیات مدیره انجمن به طور کامل ابطال شده است. او گفته بود با ارسال حکم برای اداره سازمان‌های کارگری و کارفرمایان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ظرف چند روز آینده توقف کامل فعالیت هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خودرو غیرقانونی اعلام خواهد شد.

به نیا همچنین با تاکید براینکه این حکم لازم‌الاجرا و فصل الخطابی برای مجمع انتخاباتی و هیات مدیره جدید است، گفته بود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید از هم اکنون به فکر انتخابات مجدد برای تعیین هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان باشد.

این اظهارات در حالی است که محمدرضا نجفی‌منش عضو انجمن قطعه‌سازان ضمن تکذیب این موضوع گفت: به دلیل اینکه فرهاد به نیا به عنوان عضو انجمن قطعه‌سازان انتخاب نشده است، چنین اظهاراتی داشته و به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است. صلاحیت هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان در حال حاضر تحت بررسی دیوان عدالت است و این سازمان قرار است به این مشکل رسیدگی کند.

او همچنین درباره اینکه ورود مستقیم وزارت کار به این حیطه و ارایه درخواست برگزاری مجمع احتمال تجدیدنظر در انتخابات را به وجود می‌آورد یا خیر، به اقتصادنیوز گفت: از آنجایی که انجمن سابقه عضویت اتاق بازرگانی هم دارد، می‌توان گفت حکم اداره سازمان‌های کارگری و کارفرمایان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم نیز نمی‌تواند توقف کامل فعالیت هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو را غیرقانونی اعلام کند.

نجفی منش افزود: در حال حاضر هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان با فعالیت اعضای خود به کارش ادامه می‌دهد و هیچ مشکلی وجود ندارد. دلیل این اظهارات هم شاید این بوده که این عضو سابق از عضویت هیات مدیره انجمن خارج شده است.

این روزها بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان از عمده ترین مشکلات پیش‌روی صنعت قطعه‌سازی کشور است که در راستای رفع این مشکل برخی از قطعه‌سازان پیشنهاد دادند تا به جای طلب خود از خودروسازان خودرو تحویل بگیرند تا با فروش آن حداقل به طلب خود برسند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *