آخرین اخبار

حضور خودروهای جدید اروپایی ۳ سال زمان می‌برد/نگران حضور شرکت های بزرگ اروپایی در ایران نیستیم

رئیس هیات مدیره شرکت مدیران خودرو با بیان اینکه هر خودروی خارجی که در آینده وارد بازار می شود قیمت بالاتری نسبت به تولیدات داخلی دارد، گفت: نگرانی از حضور شرکت های بزرگ اروپایی در بازار ایران نداریم.

بهرام شریعت، در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو و صنایع وابسته با اشاره به اینکه این شرکت نگرانی از حضور شرکت های بزرگ اروپایی در بازار ایران ندارد، اظهار داشت: رقابتی شدن بازار برای شرکت‌های خودروسازی مفید است اما باید این را هم مدنظر گرفت که حضور و فعالیت گسترده شرکت‌های خودروساز خارجی در بازار ایران حدود 3 سال زمان می برد.

وی با بیان اینکه هر خودروی خارجی که در آینده وارد بازار می‌شود قیمت بالاتری نسبت به تولیدات داخلی خواهد داشت، افزود: در مشارکت‌های بین المللی تنوع محصول در بازار افزایش پیدا می کند اما این موضوع تهدیدی برای خودروهای چینی نیست زیرا در بازار رقابتی محصول با کیفیت پیروز میدان است.

رئیس هیات مدیره شرکت مدیران خودرو با بیان اینکه محصول جدید این شرکت تحت عنوان تیگو 5 هنوز قیمت گذاری نشده است، افزود: منتظریم تا بازار را بررسی و سپس قیمت نهایی این خودرو را مشخص کنیم البته به طور حتم قیمت این خودرو کمتر از 100 میلیون تومان خواهد شد.

شریعت پیش از این به «تسنیم» گفته بود: از ابتدای سال 93 نرخ ارز مبادله‌ای 2450 تومان بود اما امروز نرخ این ارز با رشد 21 درصدی به 2960 تومان رسیده است که امر نشان می دهد در آینده قیمت خودرو حتما افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد که شرکت مدیران خودرو از چند ماه گذشته درخواست افزایش 15 درصدی محصولات خود را به شورای رقابت ارسال کرده است اما تغییرات اعضای شورای رقابت موجب شده تا همچنان درخواست ما در شورا مورد بررسی قرار نگیرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *