آخرین اخبار

120 زن و مرد در دام شرکت ليزينگي خودروهاي لوکس

گردانندگان يک شرکت ليزينگي خودرو خريداران ساده‌لوح را در دام يک توطئه ماهرانه انداختند.
به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاري آريا،زنان و مردان در رؤياي خودروهاي لوکس وقتي در زمان وعده داده شده به شرکت رفتند تا تسويه حساب کنند با ادعاهاي عجيبي روبه‌رو مي‌شدند.در يکي از روزهاي تابستان سال 92 مرد جواني با ديدن آگهي روزنامه‌اي متوجه شد يکي از شرکت‌هاي ليزينگ خودرو، شرايط بسيار مناسبي براي فروش خودروهاي لوکس با سود پايين در نظر گرفته است.

اين مرد به شرکت طلوع تجارت سماء در خيابان وليعصر تهران رفت و پس از بازديد و بررسي، قرارداد دو دستگاه خودروي سانتافه را به ارزش 260 ميليون تومان امضا و همان لحظه پول را پرداخت کرد و قرار شد پس از دو ماه خودروهايش را تحويل بگيرد.با گذشت دو ماه، مرد جوان براي تحويل خودروهاي لوکس به اين شرکت رفت اما خبري از تحويل خودروها نبود.
از آن به بعد اين مرد هر وقت براي تحويل خودروها مراجعه مي‌کرد، مدير فروش و کارمندان شرکت به بهانه‌هاي واهي طفره مي‌رفتند تا اينکه وي مطمئن شد که در دام يک باند کلاهبردار گرفتار شده است.

مرد فريب‌خورده با مراجعه به شعبه پنجم بازپرسي دادسراي خارک گفت: دوم خردادماه سال 92 پس از ديدن آگهي فروش خودروهاي لوکس، زماني که براي ثبت‌نام به اين شرکت رفتم. مدير فروش آن به نام ياسر به حدي با چرب‌زباني با من صحبت کرد که ناخواسته به آنان اعتماد کردم و 260 ميليون تومان پرداخت کردم و قرار شد پس از دو ماه خودروهاي لوکس را به من تحويل دهند. وقتي موعد قرارداد به پايان رسيد براي تحويل خودرو آنجا مراجعه کردم، ديدم افراد زيادي آنجا حضور دارند و شرکت هيچ خودرويي به آنان تحويل نداده است.
آنجا بود فهميدم که با يک باند کلاهبردار حرفه‌اي روبه‌رو هستم. با ادعاهاي اين مالباخته بازپرس پرونده به تيمي از مأموران پليس مأموريت داد تا به اين ماجرا رسيدگي کنند همزمان شکايات مشابه ديگري نيز مطرح شد.

يکي ديگر از فريب‌خوردگان در جريان تحقيقات به مأموران گفت: وقتي تبليغات وسيع اين شرکت را در روزنامه ديدم به آن اعتماد کردم و بعد از تماس با شماره‌اي که اعلام شده بود به دفتر آن واقع در خيابان وليعصر رفتم. مدير فروش خودروهاي لوکس خودش را به من ياسر معرفي کرد و حتي مديرعامل آن را نيز به نام مهرداد به من معرفي کرد و سرانجام 100 ميليون پرداخت کردم قرار شد سه ماه بعد خودروي مورد نظرم را تحويل بگيرم سه ماه بعد وقتي براي تحويل خودرو آنجا رفتم، ديدم شرکت تخليه شده و تنها آبدارچي آنجا است. آن هم براي اينکه کسي به کلاهبرداريشان شک نکند، آنجا حضور داشت.

به دنبال شکايات متعدد پليس خود را در برابر يک باند حرفه‌اي ديد و براي رديابي و دستگيري گردانندگان آن دست به تحقيقات گسترده زد.

کارآگاهان در جريان بررسي‌ها دريافتند که ياسر مدير فروش شرکت ليزينگي پا به فرار گذاشته است. سرانجام مديرعامل شرکت ليزينگي به نام مهرداد دستگير شد.مهرداد به خاطر بيش از 30 ميليارد تومان کلاهبرداري هم اکنون در بازداشت به سر مي‌برد. اين پرونده با 120 زن و مرد فريب‌خورده در شعبه پنجم بازپرسي دادسراي ناحيه 6 در حال رسيدگي است. بنابر اين گزارش، صبح ديروز مالباختگان براي رسيدگي به روند پرونده و دستگيري ساير متهمان کلاهبرداري در مقابل دادسراي خارک تجمع کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *