آخرین اخبار

پژو 307 در راه ایران

با قطعی شدن توقف تولید پژو 405 در سال آینده، ایران خودرو تصمیم دارد با همکاری همتای فرانسوی اش خودرو پژو307، که یک خودرو خانوادگی کوچک است را جایگزین این خودرو کند.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، در حالی که هنوز خبری رسمی مبنی بر نهایی شدن و امضای قرارداد ایران خودرو و پژو منتشر نشده،اما خبر می رسد آبی های جاده مخصوص در حال آماده سازی خط تولید پژو 307 هستند.

کار قرارداد ایران خودرو و پژو تمام شده و ظاهرا اولین محصولی که قرار است پس از تحریم‌ها در «جاده مخصوص» به تولید برسد، پژو 307 است.

تولید این خودرو از سال ۲۰۰۱ شروع شده و توانسته در سال ۲۰۰۲ جایزه خودروی سال اروپا اروپا را به دست بیاورد. پژویی ها البته بعدها در سال 2007، مدل جدید این محصول را به نام پژو 308، رونمایی کردند، هرچند تولید 307 را در کشورهایی مانند چین همچنان تا سال 2014 ادامه دادند.

با این اوصاف باید منتظر ماند و دید ایران خودرویی ها قصد دارند همان پژو 307 قدیمی را راهی خطوط تولید خود کنند یا اینکه محصولی جدیدتر از خانواده این خودرو به «جاده مخصوص» خواهد آمد.

ازآنجاکه ایران خودرویی‌ها تاکید دارند پژو باید محصولات روز خود را در ایران تولید کند، قاعدتا باید مدل های جدید پژو 307 راهی ایران شود نه همان که در سال 2001 رونمایی شده است.

این خودرو در چهار مدل هاچ بک، سدان، کروکی و استیشن به تولید می رسد که ایران خودرو مدل سدان (صندوق دار) آن را برای تولید در نظر گرفته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام
    باز هم پژو بازهم دهن کجی های شرکت های فرانسوی و باز هم یک خودروی از رده خارج دیگر روانه ی جاده مخصوص می شود خودرو برتر سال 2002 !!!یعنی این نازنین در سن 13 سالگی وارد آن کارخانه ی دوست داشتنی جاده مخصوص!!! می شود شاید 2 ساله دیگر یعنی در سن 15 سالگی بار دیگر در ایران متولد بشود تولدی دوباره!!! صف های آنچنانی مردم را می بینم پشت درب نمایندگیی های این خودروساز دوست داشتنی با کلی ذوق!!! ای کاش سایت بسته نشود اینترنت غش نکند تا از الطاف و ترحمات دوستمان فرانسه بهره مند شویم و ما که چقدر خوشحالیم از بابت این که دوباره خودرو ساز می شویم صنعتی که حیات و ممات ما بدست اوست-متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *