آخرین اخبار

رابطه رضایتمندی از کیفیت خودروها با قیمت آنها

براساس ارزیابی صورت گرفته، میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروها به ازای هر 25 میلیون تومان رشد قیمت این محصولات، به طور میانگین 4.2 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، مصرف‌کنندگان ایرانی از کیفیت خودروهای پرتیراژ تولیدی از سوی خودروسازان داخلی، ناراضی هستند.

در این شرایط براساس ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، میزان رضایتمندی مردم از کیفیت خودروهای عرضه شده در بازار ایران ارتباط مستقیمی با قیمت این محصولات دارد.

در این ارزیابی میزان رضایتمندی مصرف‌کنندگان ایرانی از کیفیت خودروها در شش گروه قیمتی مورد بررسی قرار گرفته و براساس نتایج به دست آمده، به ازای هر 25 میلیون تومان افزایش قیمت خودروها، میزان رضایتمندی مشتریان حدود 4.2 درصد افزایش می‌یابد.

در این زمینه براساس ارزیابی صورت گرفته از میزان رضایتمندی از کیفیت خودروهای سواری عرضه شده در بازار ایران در شش ماهه دوم سال 1393، میزان رضایتمندی مصرف‌کنندگان از کیفیت خودروها در گروه قیمتی کمتر از 25 میلیون تومان به طور میانگین 624 امتیاز از هزار امتیاز بوده است.

میزان رضایتمندی مصرف‌کنندگان از کیفیت خودروها در سطح قیمتی بین 25 تا 50 میلیون تومان نیز معادل 663 امتیاز از هزار امتیاز و میزان رضایتمندی از کیفیت خودروها در سطح قیمتی 50 تا 75 میلیون تومان نیز معادل 693 امتیاز از 1000 امتیاز بوده است.

براساس ارزیابی صورت گرفته، میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای در سطح قیمتی 75 تا صد میلیون تومان نیز 742 امتیاز از 1000 امتیاز، میزان رضایتمندی از کیفیت خودروها در سطح قیمتی صد تا 125 میلیون تومان معادل 760 امتیاز از 1000 امتیاز و میزان رضایتمندی از کیفیت خودروها در سطح قیمتی بیش از 125 میلیون تومان نیز معادل 790 امتیاز از 1000 امتیاز بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *