آخرین اخبار

خودروسازان در جلسه کمیسیون صنایع از نعمت‌زاده و سیف چه خواستند؟

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با تشریح جزئیات جلسه این کمیسیون با وزیر صنعت و رئیس کل بانک مرکزی، گفت: در این جلسه در مورد معوق شدن بدهی خودروسازان و یا پرداخت تسهیلات به آنها و همچنین اولویت‌بندی اختصاص وام به بخش‌های مختلف بحث شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به برگزاری جلسه مشترک کمیسیون صنایع و کمیسیون اقتصادی مجلس با نعمت‌زاده وزیر صنعت، سیف رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل برخی بانک‌ها و مدیران شرکت‌های خودروساز، اظهار داشت: در این جلسه در مورد رفع مشکلات تامین نقدینگی واحدهای تولیدی بحث و قرار شد پرداخت تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی اولویت‌بندی شود.

او افزود: موضوع مشکلات بخش تولید و صنعت در زمینه تامین نقدینگی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این مساله در جلسه دیگری در هفته آینده نیز پیگیری شود.

سبحانی‌فر تصریح کرد: در جلسه اخیر مجلس بر لزوم تامین نقدینگی مورد نیاز بخش تولید توسط بانک‌ها و همچنین موضوع پشتیبانی بانک مرکزی از این مسئله جهت افزایش منابع بانک‌ها و پرداخت تسهیلات بیشتر به تولیدکنندگان تأکید شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در این جلسه، رئیس کل بانک‌ مرکزی از اعطای 320 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف تولید در سال گذشته خبر داد و گفت: البته این رقم شامل تسهیلات معوق شده، نیز بود.

او ادامه داد: مدیران بانک‌ها عنوان کردند که بانک مرکزی باید پشتیبانی لازم را برای اعطای تسهیلات داشته باشد و یا این کار از طریق صندوق توسعه ملی صورت گیرد که در جلسه مشترک مجلس و دولت به دنبال راهکاری برای آن هستیم.

سبحانی‌فر با بیان اینکه در جلسه اخیر مجلس تصمیم‌گیری خاصی صورت نگرفت، گفت: قرار شد مسائل مورد بررسی قرار گیرد و پس از جمع‌بندی، برای اعطای تسهیلات به بخش‌های مختلف مانند صنعت، خدمات یا گردشگری اولویت‌بندی انجام شود.

او با اشاره به حضور مدیران شرکت‌های خودروساز داخلی در این جلسه، گفت: در مورد اعطای تسهیلات بانکی به خودروسازان نیز بحث‌هایی مطرح شد، به طوری که به آنها تسهیلات پرداخت شود و یا اینکه وام‌های قبلی آنها معوق شود.

منبع: فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *