آخرین اخبار

خودروهایی که از نظر آلودگی در وضعیت قرمز باشند اجازه تردد در تهران را ندارند

رييس كميته عمران شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص اجراي طرح افزايش عوارض از خودروهاي فرسوده كه سه سال پيش در اين شورا مورد تصويب قرار گرفت، گفت: اجراي اين طرح به اعتبارات مالي لازم به منظور اجراي زيرساخت‌هاي مورد نظر نياز دارد.

به گزاش کارنت به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، دکتر اقبال شاکری افزود: نصب سامانه هوشمند مجهز به دوربین‌های نظارت تصویری در مبادی ورودی به محدوده‌های تعریف شده و تجهیز مراکز معاینه فنی به سیستم‌های جدید مکانیزه از جمله این زیرساخت‌هاست که در دست اقدام بوده و به زودی آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی با اعلام این که در این طرح، خودروهای فرسوده شناسایی شده و به نسبت فرسودگی و نقص فنی، عوارض بیشتری از رانندگان این خودروها دریافت می‌شود،‌ تأکید کرد: بر اساس طرح مذکور، عوارض دریافتی از خودروهای فرسوده صرف توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: آن دسته از خودروهایی که در طرح غربالگری محدوده کم‌ انتشار آلودگی (LEZ) بسیار آلوده تشخیص داده شوند و از نظر آلودگی در وضعیت قرمز قرار داشته باشند، با رنگ قرمز مشخص می‌شوند و این گروه از خودروها به هیچ وجه اجازه تردد در شهر تهران را نخواهند داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *