آخرین اخبار

سیاست جدید ایران خودرو در صنعت قطعه‌سازی

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از ایجاد شركت صادراتی در حوزه مهندسی، طراحی و تامین قطعه خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این شرکت زمینه همكاری قطعه‌سازان داخلی با برندهای مطرح جهانی فراهم می‌آید و این امر علاوه بر تاثیر مستقیم بر افزایش كیفیت تولیدات، توان شركت‌های ما را نیز افزایش می‌دهد.

هاشم یكه‌‌زارع در دیدار از شرکت اورند پلاستیک با بیان اینكه شركت جدید می‌تواند از راه‌های مختلف در این عرصه فعالیت كند، اظهار كرد: با توجه به توافق هسته‌ای و ایجاد فضای مثبت بین المللی، این شركت در وهله نخست می‌تواند قطعات مورد نیاز برای محصولات صادراتی را تامین كند. در شیوه دیگر نیز قطعات طراحی و تولید شده می‌توانند وارد بازارهای صادراتی شوند.

او افزود: یكی از مواردی كه در فصل جدید از همكاری‌های بین المللی گروه صنعتی ایران خودرو با شركت‌های خارجی دنبال می‌شود، به دست آوردن سهمی قابل قبول از بازار خودرو و قطعه منطقه است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: هدف‌گذاری برای خودروساز شدن به معنی واقعی از دو سال گذشته آغاز شده و 80درصد از تحقق این هدف مهم به دوش قطعه‌سازان است و شركت ساپكو باید آن را اجرایی کند.

یکه‌زارع افزود: شركت ساپكو در برهه‌ای از فعالیت خود تنها به تامین كننده قطعه تبدیل شد، اما وقت آن رسیده كه بحث مهندسی و تحقیق و توسعه را در اولویت كاری خود قرار دهد. از این رو راه‌اندازی شركت جدید نیز تا اندازه زیادی می‌تواند به تحقق این امر مهم كمك كند.

ارتقای کیفیت صنعت قطعه
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به ضرورت ارتقای صنعت قطعه گفت: شرایط فعلی و آینده صنعت خودرو ایجاب می كند كه قطعه سازانی توانمند، سكان كار را به دست گرفته و با تكیه بر تولید كیفی پیش ببرند.

او اظهار كرد: متاسفانه در یک برهه زمانی، فشارهای خارجی و سوء مدیریت باعث شد تا خودروسازان از مقوله كیفیت غافل شوند كه نتیجه آن را در گلایه‌های امروز مشتریان می‌بینیم.

یکه‌زارع افزود: امروزه شاهد هجمه زیادی نسبت به خودروسازان هستیم كه باوجود غیرمنصفانه بودن بخشی از آنها، باید قبول كنیم كه برخی انتقادها نیز وارد است، زیرا مدیران این صنعت پیش‌تر اجازه دادند تا فضای كاری آنها سیاسی شود و امروز نتیجه آن را شاهد هستیم.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این كه رویكردی كه در حوزه تامین قطعات خودروسازی وجود دارد، با آن چه در شركت‌های موفق و پیشرفته دنیا دنبال می‌شود، متفاوت است، اظهار كرد: در گروه صنعتی ایران خودرو تاكید و توان خود را روی افزایش كیفیت محصولات گذاشته و از دو حوزه معاونت كیفیت و ساپكو خواسته‌ایم حتی اگر تیراژ تولید کاهش یابد از مقوله كیفیت غافل نشوند.

یکه‌زارع ادامه داد: باید اجازه بدهیم كه قطعه سازان در حیطه كاری خود توسعه و ارتقا پیدا كنند و با تولید و تامین قطعات كیفی، بر كیفیت محصولات نهایی تاثیر بگذارند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: خودروسازان و قطعه‌سازان مسافران یک كشتی هستند و صنعتگران عرصه تولید خودرو و قطعه باید با هم افزایی مناسب برای توسعه این صنعت گام بردارند.

به گزارش ايكوپرس، مدیرعامل شرکت اورند پلاستیک نیز در این دیدار اظهار كرد: یكه زارع همراهی خودروسازان و قطعه‌سازان را به نشستن در یك كشتی تشبیه كردند و من می‌خواهم بگویم قطب نمای این كشتی باید تولید با كیفیت باشد.

حمیدرضا صمدی ادامه داد: بی‌شک كیفیت باید سرلوحه كارها و برنامه‌های ما باشد و لازم است خودروسازان و قطعه‌سازان خود را برای حضور در عرصه‌های جهانی و بازار رقابتی بین‌المللی آماده كنند.

او به فضای جدید پیش آمده برای صنعتگران كشور در دوران پساتحریم نیز اشاره كرد و افزود: این فضای ایجاد شده زمینه حضور صنعتگران در عرصه بین‌المللی را فراهم می‌آورد اما در این عرصه، سخت‌افزارها مشابه هستند و منابع انسانی نیز مهیاست اما آن چه می‌تواند برتری را ایجاد كند، مهندسی و كیفیت است.

گفتنی است، یكه‌زارع به همراه تعدادی از مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو از بخش‌های مختلف شركت اورند پلاستیک دیدن كردند و از نزدیك با فعالیت‌ها و اقدامات این شركت آشنا شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *