آخرین اخبار

رئیس هیأت مدیره مدیران‌خودرو:امکان کاهش قیمت خودرو وجود ندارد/مشارکت قطعه‌سازان ایرانی و چینی

رئیس هیأت مدیره شرکت مدیران‌خودرو گفت: توافق و انعقاد قرارداد با خودروسازان خارجی نیازمند زمان است و برای پایه‌ریزی برنامه‌های تولید حداقل ۲ سال زمان نیاز خواهد بود.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام شریعت در یک نشست خبری اظهار داشت: مشارکت با خودروسازان خارجی برای تولید خودروهای جدید حداقل 2 سال زمان نیاز دارد و اگر شرطی برای میزان ساخت داخل خودرو نیز وجود داشته باشد این مدت حداقل 3 سال طول خواهد کشید.

وی با بیان اینکه دولت قصد دارد ارز تک نرخی را اجرایی کند، افزود: این سیاست نشان می‌دهد که در آینده قیمت‌ها افزایش خواهد یافت و البته با توجه به توافق هسته‌ای و آزاد شدن منابع مالی، سیستم‌های اخذ اعتبار خارجی می‌تواند فعال شود و علاوه بر این بهبود نقدینگی و اعتبارات باعث افزایش قدرت خرید مردم خواهد شد.

شریعت تصریح کرد: با ایجاد تنوع در مدل خودروها، خودروسازان رقابت بیشتری در بازار با یکدیگر خواهند داشت و در این شرایط تصمیمات سیاست‌گذاران به سمتی خواهد بود که باعث بهبود شرایط شود.

رئیس هیأت مدیره مدیران خودرو در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر برخی عرضه‌کنندگان خودروهای چینی تخصیص 16 میلیون تومانی در قیمت محصولات خود ارائه می‌دهند، آینده قیمت این خودروها در بازار چگونه خواهد بود، گفت: یکی از شرکت‌های عرضه کننده خودروهای چینی به دلیل مسائل ویژه‌ای که در ارتباط با از رده خارج کردن خودروهای فرسوده داشت، نتوانسته بود این اقدام را در زمان مربوطه انجام دهد و در نتیجه مدل خودروهای وارداتی آن شرکت عقب افتاد و خودروهای با مدل 2014 را عرضه کرد.

وی ادامه داد: به همین دلیل این شرکت برای جبران افت مدل خودرو، تخفیف ویژه‌ای را در فروش محصولاتش اعمال کرد.

شریعت با بیان اینکه در ابتدای سال 93 نرخ ارز مبادله‌ای 2450 تومان بود، افزود: در حال حاضر این نرخ با رشد 21 درصدی به 2960 تومان رسیده است و در کنار این مسئله باید افزایش 17 درصدی حقوق و دستمزد و رشد مالیات بر ارزش افزوده را نیز در نظر گرفت که به همین دلیل امکان کاهش قیمت وجود نخواهد داشت.

رئیس هیأت مدیره مدیران خودرو با اشاره به ارائه درخواست افزایش 15 درصدی قیمت محصولات مدیران خودرو به شورای رقابت در دو ماهه گذشته گفت: به دلیل بحث تغییر اعضای شورای رقابت هنوز به درخواست ما پاسخی داده نشده است.

*برگزاری همایشی با حضور قطعه‌سازان ایرانی و چینی

وی در ادامه از برگزاری همایشی با حضور قطعه‌سازان ایرانی و چینی جهت تولید مشترک قطعات خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید خبر داد و گفت:‌ تاکنون با 7 شرکت مذاکره کرده‌ایم که امیدواریم زودتر به نتیجه برسند.

*عرضه دو مدل جدید از محصولات شرکت چری چین در بازار ایران

شریعت همچنین از عرضه دو مدل جدید از محصولات شرکت چری چین در بازار ایران طی سال جاری خبر داد و گفت: این محصولات شامل تیگو5 و ام‌وی‌ام110 جدید است که 27 مردادماه در نمایشگاه مشهد از تیگو5 رونمایی خواهد شد و پیش‌فروش آن نیز مدتی بعد صورت خواهد گرفت.

به گفته وی، ام وی‌ ام 110 جدید در دو مدل برقی و بنزینی طی سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره مدیران خودرو ادامه داد: تیگو 5 با لگوی چری به بازار عرضه خواهد شد که یک محصول لوکس محسوب می‌شود.

شریعت میزان ساخت داخل تیگو 5 را 18 تا 20 درصد در شروع تولید این خودرو عنوان کرد و در پاسخ به این سؤال که آیا طبق قوانین داخلی، میزان داخلی‌سازی خودروها در شروع تولید نباید 40 درصد باشد، گفت: این مسئله هنوز به قانون تبدیل نشده است.

اخیراً بحث‌هایی در مورد لغو این شرط از سوی وزارت صنعت مطرح شده است.

ژانگ  مدیرعامل شرکت مدیران خودرو نیز در این نشست خبری در پاسخ به این سؤال که با وجود حضور شرکت‌های اروپایی برای تولید خودرو در ایران آینده چری در ایران را چطور می‌بینید، گفت: شرکت چری طی 10 سال گذشته در ایران حضور داشته و به 80 کشور دنیا خودرو صادر کرده‌ و در عین حال تولید خوبی در برزیل و روسیه داشته‌ است.

وی ادامه داد: برای بازار ایران نیز برنامه‌های جدیدی داریم که به زودی محصولات جدیدمان در این بازار عرضه خواهند شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *