آخرین اخبار

میتسوبیشی‌ میراژ‌۲۰۱۶‌ با‌ آپشن‌های‌ جدید‌ در راه ایران

میراژ‌،هاچ‌بک شهری میتسوبیشی که اخیرا به بازار ایران راه یافته است‌، بزودی با مدل ۲۰۱۶ و آپشن های جدید توسط آرین موتور ، نماینده رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن به بازار عرضه می شود .

میراژکم‌مصرف‌ترین خودروبازارایران است. این خودرو دارای مصرف جاده ۳.۹ لیتراست که رقم خارق‌العاده‌ای است.همچنین مصرف شهری آن کمتراز ۵ لیتر ودرنهایت مصرف ترکیبی میراژعدد ۴.۶ در ۱۰۰کیلومتر می باشد . این عدد برای نزدیک ترین رقیب آن یعنی کیا پیکانتو اتوماتیک ۵.۶ لیتر است . دلایل مصرف سوخت پایین میراژ را دراین ۳ عامل باید بررسی کرد : استفاده ازگیربکس اتوماتیکCVT که درحدود ۲۰‌ تا ۳۰ درصدنسبت به گیربکس‌های اتوماتیک معمولی (همانندگیربکس پیکانتو) درکاهش مصرف سوخت موثراست‌.

عامل دوم استفاده ازفرمان تمام الکتریکی EPS است که هیچ نیرویی ازموتورنمی‌گیرد ونیروی الکتریکی مورد نیازخودرا به‌جای پولی اصلی موتورازدینام تهیه می‌کند. در حالی که رقبای میراژ همچون هیوندای آی ۲۰ و کیا پیکانتو از سیستم فرمان هیدرولیکی عادی استفاده می کنند . وآخرین عامل ضریب آیرودینامیک مناسب میراژاست که درسرعت‌های بالابه شدت درکاهش مصرف سوخت موثراست‌. میتسوبیشی ادعا دارد که در طراحی اسپویلر ( باله ) قسمت انتهای سقف و لبه بالای درب صندوق این خودرو ازپیشرفته ترین تکنولوژی های طراحی به کمک تونل باد استفاده کرده است که تاثیر زیادی در کاهش ضریب آیرودینامیک این خودرو داشته است. همچنین در پایداری و چسبندگی قسمت عقب این خودرو بسیار تاثیر گذار بوده است .

فرمان تمام الکتریکی این خودرو علاوه بر کاهش مصرف سوخت تاثیر زیادی برافزایش هندلینگ و فرمان پذیری این خودرو داشته است . فرمان تمام الکتریکی فرمان پذیری لذت بخشی را برای این خودرو رقم زده است . همچنین در ترافیک سنگین درون شهری آسایش و راحتی راننده را فراهم می آورد . بدین نحو پارک کردن با میراژ نسبت به رقبایش عملی لذت بخش است .

طبق اعلام آرین موتور نماینده رسمی میتسوبیشی در ایران میراژ ۲۰۱۶ با مشخصات جدیدی همچون سنسور پارک عقب ، دوربین دنده عقب با نمایشگر بر روی آینه وسط و همچنین آینه الکتروکرومیک به بازار ایران عرضه خواهد شد . آرین موتور اعلام کرده است که بزودی فروش میراژ ۲۰۱۶ را با قیمتی و شرایط فروش کاملا رقابتی آغاز خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *