آخرین اخبار

آغاز قریب‌الوقوع همکاری‌های خودرویی ایتالیا و ایران

وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا روابط تجاری ایران و ایتالیا را دیرینه توصیف کرد و گفت: طی ماه های آینده همکاری های خودرویی خود را با تهران آغاز خواهیم کرد.

فدریکو گوئیدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا که به اتفاق وزیر امور خارجه این کشور به تهران سفر کرده است، عصر سه شنبه با وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار کرد.

وی پس از این دیدار در نشستی خبری در خصوص همکاری های دو کشور در زمینه صنعت خودرو، گفت: در آینده نزدیک به طور قطع همکاری هایی در صنعت خودرو با ایران خواهیم داشت چرا که تعداد خودروهایی که در این کشور تولید می شود رقم بالایی است و این میزان تولید به طور قطع به بازار داخلی محدود نخواهد شد.

وی تصریح کرد: البته همکاری‌های دو جانبه نباید تنها در صنایع بزرگ خلاصه بلکه باید در صنایع کوچک و متوسط نیز این همکاری‌ها ایجاد شود.

گوئیدی با اشاره به رابطه تجاری دیرینه ایران و ایتالیا، اظهار داشت: دو کشور دارای روابط خوب اقتصادی و صنعتی بودند و تا قبل از اعمال تحریم ها حجم مبادلات دو کشور بیش از 7 میلیارد یورو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد اکنون در برهه تاریخی قرار داریم و توافقات به عمل آمده نه تنها برای ایران و اروپا بلکه برای جهان مفید است.

وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا با بیان اینکه بدنبال تجدید همکاریهای صنعتی و اقتصادی با ایران هستیم، گفت: در گذشته ایتالیا به صورت سنتی در بازار ایران حضور داشته اما امروز می خواهیم حوزه های فعالیت خود را گسترده و وسیع تر کنیم.

وی بر تعریف رابطه تجاری بلندمدت براساس رابطه برد – برد تاکید کرد و گفت: ما به سرعت تلاش خواهیم کرد کانال های فایناس را برای این رابطه تجاری جدید فراهم کنیم ضمن آنکه مطمئن هستیم این همکاری ها بصورت مثمرثمر ادامه پیدا خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *