آخرین اخبار

همه چیز درباره رنو سیمبل

symbol 01low

خرید یک سدان با کیفیت از برندی معتبر که از قلب کم مصرف و گیربکسی اتوماتیک بهره ببرد در بهترین حالت و با گذر از سد بزرگ خودرو های حدود 100 میلیون تومان پای مشتری بازار ایران آب می‌خورد.

به گزارش کارنت به نقل از نگین‌خودرو، اگر چینی های رنگارنگ بازار را فاکتور بگیریم و از تنوع اندک خودرو های تولید داخل بگذریم ممطئنا جای خالی سدانی همچون مگان را حس خواهیم کرد که این روزها در بازار قیمتی بالای 100 میلیون تومان جا خوش کرده است. با این اوصاف، بازار تشنه و نیازمند سدانی اروپایی است که هم نیاز های یک خانواده ایرانی را تامین کند و هم مشخصات فنی ایده آلی داشته باشد. خودرویی که در سال های اخیر جای خالی آن در سبد خودرو های وارداتی به خوبی احساس می‌شد.

16 سال با سدان اقتصادی رنو

رنو برای اولین بار در سال 1999 میلادی سیمبل رابه عنوان نسخه صندوق دار هاچ‌بک محبوبش Clio به بازار برخی کشور ها معرفی کرد. سیمبل به عنوان یک سدان اقتصادی به سرعت توانست جایگاه خود را پیدا کند. از آنجایی که ترکیه یکی از استراتژیک ترین بازار های رنو از دهه 80 میلادی تا کنون بوده است، این مدل اقتصادی در نسل نخست برای اولین بار در سایت بورسا رنو در ترکیه روی خط تولید رفت. سیمبل تیر خلاص رنو به بازار کشورهای در حال توسعه بود؛ کشور هایی که در آن مردم خودرو های صندوق‌دار را به مدل‌های هاچ بک ترجیح می دادند. وزن حدود یک تن، فضای بار بیش از 500 لیتر در صندوق عقب، دو گیربکس دستی و اتوماتیک و پیشرانهای کم مصرف بنزینی و دیزلی اصلی ترین مزایای سیمبل در بازار کشور های در حال توسعه بود. نسل اول سیمبل توسط رنو تا سال 2008 در شش کشور جهان به تولید رسید و نسل دوم آن بر پایه نسل سوم رنو کلیو هاچ بک باز هم برای اولین بار در ترکیه معرفی شد و روی خط تولید رفت.

رنو در نسل دوم سیمبل تمرکز روی آپشن های رفاهی و ایمنی را بیش تر کرد و این مدل تا جای محبوب شد که به عنوان خودرو پلیس ترکیه مورد استفاده قرار گرفت. با فرا رسیدن سال 2012 میلادی و بعد از معرفی نسل جدید رنو لوگان؛ سیمبل نیز از کلیو فاصله گرفت و نسل جدید مگان با تغییراتی جزئی و اضافه شدن چند آپشن رفاهی به عنوان نسل جدید سیمبل در سال 2012 برای اولین بار به بازار ترکیه معرفی شد.

رنو سیمبل جدید را در سال 2012 و در خلال نمایشگاه بین المللی اتومبیل استانبول رونمایی کرد و فروش آن از ابتدای سال 2013 در ترکیه، الجزایر، تونس و شیلی با همین نام آغاز شد.

سیمبل، نماد سدان اقتصادی از یک برند محبوب اروپایی است که تا کنون توانسته سهم قابل توجهی از بازار کشور های جهان را نصیب رنو کند.

سیمبل رنوتر از همیشه

رنو در طراحی سیمبل به عنوان فرزندی که به نوعی جانشین کلیوهای سدان و نسل اول رنو لوگان است تفکر طراحی اقتصادی قالب های بدنه را کمی فراموش و چاشنی هیجان به سبک خطوط جدید رنو را جایگزین آن ها کرده است.

در فضای کابین نمایشگر 7 اینچی با قابلیت نصب نرم افزار رهیاب مخصوص رنو (R-NAV) مهم ترین آپشنی است که سیمبل را از پدرش لوگان؛ تفکیک می کند و این سدان اقتصادی اروپایی را متفاوت جلوه می دهد.

symbol 02

فضای بار در سیمبل بر اساس سنت همیشگی این خودرو طی 16 سال رقم 510 لیتر را نشان می دهد که یک سر و گردن از هم کلاسانش بالاتر است و با خواباندن صندلی های عقب به صورت 60/40 این فضا به 1257 لیتر افزایش می یابد که فضایی مشابه یک خودرو شاسی بلند با صندلی های خوابانده عقب است. آینه های جانبی سیمبل قابلیت نصب راهنما را دارند و به صورت الکتریکی تنظیم می شوند. داشبورد سیمبل طراحی خاصی در دو رنگ دارد که در نخستین ملاقات با آن حتی سخت پسندان هم دیگر نمی توانند این سدان اقتصادی رنو را کسالت آور یا خسته کننده بنامند. طراحی شکیل و چشم نواز آن هم در یک سدان اقتصادی، نکته ای است که سخت می‌توان در خودرویی با این قیمت یافت و از آن لذت برد.

رنو آنقدر به سیمبل اعتماد دارد که در این مدل لوگو بزرگتری را در جلو خودرو جای داده و آپشن های قابل توجهی را به این سدان اقتصادی افزوده است. کروز کنترل، نمایشگر 7 اینچی، کلید حالت رانندگی ECO برای کاهش مصرف سوخت تا 10 درصد، امکان انتخاب کیسه های هوای جلو و جانبی، سیستم ترمز ضد قفل ABS به همراه توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD و امکان نصب سیستم کنترل پایداری ESP همه مواردی که هستند که قدم به قدم برای اصلاح کمبود های نسل اول لوگان در سیمبل مورد توجه قرار گرفته اند.

مشخصات فنی رنو سیمبل

رونمایی از خودرو جدید رنو سیمبل+تصاویر/قیمت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *