آخرین اخبار

مالکیت ۱۰۰ درصدی برای خارجی‌ها در صنعت خودرو

وزیر صنعت با تاکید بر اینکه دوران مونتاژ کاری در صنعت خودرو تمام شده است، گفت: هر شرکت خارجی که در ایران تولید کند، می‌تواند ۱۰۰ درصد مالکیت را هم داشته باشد.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت: ‌بازار ایران یک بازار جهانی است و ما هم بخشی از آن بازار هستیم، بنابراین این اگر یک سرمایه‌گذار خارجی تولید خودرو را در ایران انجام دهد، می‌تواند تا ۱۰۰ درصد سهام آن شرکت را دارا باشد،   البته در این میان بایدبه دنبال تکنولوژی روز بوده و تفکر CKD کاری را از ذهنمان حذف کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برای دستیابی به اهدافی که داریم، باید خلاقیت داشته و به طراحی اهمیت دهیم و در یک جمله صنعت خودرو را رقابت‌پذیر کنیم.

وی، ایجاد واحد تست را یک ضرورت دانست و به سرعت گرفتن ساخت واحد آزمون خودرو تاکید کرد. نعمت‌زاده همچنین گفت: من اطمینان دارم خودروسازی ما توان لازم را برای ایجاد واحد آزمون را داشته و نباید منتظر حرکت دیگران باشیم. چرا که صنعت خودروی ایران صنعتی پیشرو است و باید از تکنولوژی روز استفاده کند.

نعمت زاده با تاکید بر اینکه خودروسازی بدون طراحی و توسعه معنا ندارد و همه خودروسازان و مدیران مربوطه در این میان مسئول هستند، گفت: اگر صنعت خودروی کشور حرکت کند، در واقع صنعت کشور حرکت می‌کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *