آخرین اخبار

فیس لیفت تندر90 ایران خودرو تا پایان سال به بازار می آید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در رابطه با موضوع شرکای جدید تجاری این گروه صنعتی گفت: بعد از پیروزی ایران در مذاکرات وین ، هیات های مختلفی در حال رفت و آمد به کشور هستند و با توجه به نقش مهم ایران در منطقه این اتفاقات ادامه دارد.

مهندس یکه زارع  در رابطه با عرضه فیس لیفت تندر 90 اظهار داشت: به نظر بنده پروژه فیس لیفت تندر90 نباید انجام می شد زیرا هر محصولی که به بازار عرضه می شود دارای عمر مفیدی است و به هر حال از رده خارج می گردد اما به هر حال این پروژه پیش از ورود من آغاز شده بود و تا پایان سال نیز فیس لیفت تندر ۹۰ به بازار عرضه می شود.

وی همچنین با بیان اینکه قرار بود براساس مذاکرات قبلی 200 هزار دستگاه ال90 توسط سایپا و 150 هزار دستگاه توسط ایران خودرو و 150 هزار دستگاه توسط رنو پارس تولید شود، افزود: در مجموع براساس توافقات گذشته قرار بود 500 هزار دستگاه ال90 در داخل تولید و راهی بازار شود اما این موضوع اجرایی نشد.

وی در پاسخ به سئوال مبنی بر چگونگی برخورد با شرکای چینی ایران خودرو گفت: حداکثر 5 درصد سبد محصولات ایران خودرو چینی خواهد بود و به این موضوع هم متعهد هستیم ؛ اگرچه نمی توان به طور کامل خودروسازان چینی را نقد کرد یا اینکه به طور کامل به آنها تکیه کنیم.

وی اظهار داشت: چین سال‌های گذشته پیشرفت‌های خوبی در عرصه خودروسازی داشته ولی با توجه به اینکه شرایط رقابتی برای ایران وجود نداشته سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده است اما هم اکنون اوضاع متفاوت است و آنها باید در خدمات پس از فروش نگاه خود را عوض کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در قرارداد جدید با خودروسازان خارجی خودروها با چه سطح قیمتی تولید خواهند شد، گفت: مطمئنا ما توجه داریم که خودرویی در سطح قیمتی 25 تا 35 میلیون تومان داشته باشیم. البته هیچ شرکتی نمی‌تواند با هر میزان ساخت داخل خودرویی در سطح قیمتی خودروهای فعلی تولید کند بنابراین خودروهای فعلی حداقل 30 درصد ارزان‌تر از خودروهای جدید خواهند بود زیرا در خودروهای جدید بخش کیفیت از پایه مورد توجه قرار می‌گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *