آخرین اخبار

هوندا و تویوتا به دنبال سهم از صنعت خودرو ایران

ویدیو کنفرانس گسترش همکاری شرکت های ژاپنی در صنعت خودرو ایران با حضور نمایندگان بزرگ ترین شرکت های خودروسازی و قطعه سازی ژاپنی و ایرانی روز چهارشنبه در سفارت ایران در ژاپن برگزار می شود.

برای حضور در این ویدیو کنفرانس نمایندگان بیش از 45 شرکت خودروساز ژاپنی همچون تویوتا، نیسان، مزدا، هوندا، شرکت های قطعه سازی چون دنسو، هیتاچی، یاماها، میتسوبیشی و سازمان هایی چون جتر، جایکا و همچنین نمایندگان مرکز همکاری های ژاپن و وزارت سرمایه گذاری و تجارت ژاپن اعلام آمادگی کرده اند. علاوه براین در این کنفرانس که در ساختمان سفارت ایران در ژاپن برگزار می شود سفیر ایران و رایزن اقتصادی سفارت ایران حضور دارند و نمایندگانی از شرکت های خودروساز ایرانی و محمد خزاعی معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری ایران از طریق ویدیو کنفرانس حضور خواهند داشت. جلسه ای که باتوجه به اهمیت آن قرار است از طریق شبکه NHK ژاپن پوشش داده شود. ویدیو کنفرانس و جلسه ای که با تلاش های اتاق تهران برگزاری آن ممکن شده است.

پس از تصویب تحریم های اقتصادی علیه ایران از سوی سازمان ملل شرکت های ژاپنی فرصت حضور در بازار ایران را از دست دادند و حالا باتوجه به توافق هسته ای صورت گرفته این شرکت ها به دنبال آن هستند تا باردیگر به ایران باز گردند و بتوانند در صنعت خودری ایران سرمایه گذاری کنند.

در روزهای گذشته و پس از توافق هسته ای صورت گرفته شاهد ابراز علاقه گسترده نمایندگان شرکت های خارجی برای حضور در صنایع مختلف ایران از جمله صنعت خودروسازی هستیم که از آن جمله می توان به سفر نمایندگان شرکت های خودرساز آلمانی در هفته گذشته و سفر نمایندگان شرکت های فرانسوی در روزهای آینده اشاره کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *