آخرین اخبار

1.3 میلیارد لیتر بنزینی که 58 روز دیگر می‌سوزد

به گزارش کارنت، ذخیره بنزین 700 تومانی از ابتدای خردادماه امسال یک میلیارد و 170 میلیون لیتر کاهش داشته است و هم اکنون یک میلیارد و 300 میلیون لیتر دیگر بنزین با این نرخ در کارت‌های سوخت باقی مانده است.

طبق تصمیم هیئت دولت بنزین از روزهای نخست خردادماه تک نرخی و هر لیتر آن 1000 تومان عرضه می‌شود بر همین اساس دارندگان ذخیره بنزین 700 تومانی تا پایان شهریور‌ماه مهلت مصرف سهمیه خود را دارند.بر اساس آمار بعد از حذف سهمیه‌بندی بنزین حجم بنزین 700 تومان موجود در کارت‌های سوخت دو میلیارد و 470 میلیون لیتر بود که طی یک ماه 820 میلیون لیتر بنزین 700 تومانی مصرف شد و رقم ذخیره آن پایان خردادماه به یک میلیارد و 650 میلیون لیتر رسید.

البته روند مصرف بنزین 700 تومان در طی تیرماه به دلیل مصادف شدن با ماه مبارک رمضان کاهش چشمگیری داشت به طوری که در این ماه تنها 260 میلیون لیتر بنزین با این نرخ فروخته شد.

هم اکنون به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران باقیمانده بنزین با نرخ هر لیتر 700 تومان در کارتهای سوخت به یک میلیارد و 300 میلیون لیتر رسیده است که سید ناصر سجادی نیز پیش‌بینی کرد: با توجه به پایان یافتن ماه مبارک رمضان و آغاز موج دوم سفرهای تابستانی، انتظار می رود مقادیر بیشتری از بنزین 700 تومانی باقیمانده در کارتهای سوخت مصرف شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *