آخرین اخبار

۹۴ درصد سهم بازار در اختیار ایران خودرو و سایپا

مدیر تحقیقات مشتری و بازار شرکت بازرسی کیفیت استاندارد خودرو گفت: دو شرکت سایپا و ایران خودرو در محصولات زیر ۵۰ میلیون تومان، ۹۴درصد سهم بازار را در اختیار دارند.

به گزارش کارنت بابک اسماعیلیان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: پژو 405 و پراید 131 ؛ بیشترین فروش را در نیمه دوم سال 93 به خود اختصاص داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه به ازای افزایش 25 میلیون تومانی قیمت خودرو ، 4.2 درصد رضایت مشتریان افزایش پیدا می‌کند، گفت:‌ به ازای هر  25 میلیون تومان پول بیشتری که پرداخت کنیم ، رضایت بیشتری به دست می‌آوریم.
اسماعیلیان افزود: شاخص رضایتمندی، یکی از شاخصه‌هایی است که مشتریان برای خرید خودرو به آن مراجعه می‌کنند و این شاخص در ایران  650 است.
مدیر تحقیقات مشتری و بازار شرکت بازرسی کیفیت استاندارد خودرو ادامه داد : این رقم در اروپا و آمریکا 750 است.
وی با اشاره به اینکه نتایج تحقیقات رضایت مشتریان را در اختیار وزارت صنعت ، معدن تجارت قرار می‌دهیم، گفت: مردم هم می‌توانند این نتایج را از سایت ما دریافت و برای خرید بهتر از آن استفاده کنند.
مدیر تحقیقات مشتری و بازار شرکت بازرسی کیفیت استاندارد خودرو افزود: یکی از شاخص‌های قابل توجه که وزارت صنعت ، معدن و تجارت تعریف کرده،میزان عیب در سه ماهه اول دریافت خودرو است که به 4.2 عیب به ازای هر خودرو می‌رسد و با هدف گذاری وزارت صنعت تا 10 درصد کاهش خواهد یافت.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *