آخرین اخبار

نرخ کرايه سرويس مدارس افزایش یافت

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: نرخ کرایه سرویس در دستور جلسه امروز شورا مطرح و افزایش 20 درصدی برای تاکسی‌ها و ون و 15 درصدی برای اتوبوس تصویب شد که بعد از تایید فرمانداری ابلاغ و اجرا می‌شود.

رضا تقی ‌پور در حاشیه جلسه غیر علنی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور جلسه‌های شورا افزود: بر اساس دستور جلسه اول از اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور دعوت شد تا در صحن شورا حاضر شود و گزارش حادثه اخیر در سطح کشور از جمله تهران، کن و سولقان را ارائه دهد.

وی افزود: از رئیس سازمان مدیریت بحران درخواست کرده بودیم که میزان آمادگی در برابر بلایای طبیعی را ارائه کند که البته بعد از گزارش شاهد نظرات اعضای شورای شهر بودیم تا برای جلوگیری از آسیب‌های جانی و مالی برنامه‌ریزی های لازم انجام شود.

تقی‌پور ادامه داد: رئیس سازمان مدیریت بحران در گزارش خود به محدودیت اعتبارات برای تامین تجهیزات اشاره کرد و عدم اطلاع‌رسانی به هنگام در حادثه هفته گذشته را موجب غافلگیری شهروندان دانست.

سخنگوی شورای شهر افزود: در دستور جلسه بعدی، انتخاب دو نفر را برای عضویت در شورای حمل و نقل و ترافیک براساس لایحه‌ شهرداری داشتیم که براین اساس آقایان گودرزی و رهایی به تایید شورای شهر رسیدند .

تقی‌پور با اشاره به دستور جلسه سوم تصریح کرد: لایحه تعیین نرخ سرویس مدارس در 2 گروه تاکسی و ون، اتوبوس مورد بررسی قرار گرفت،‌ که در این لایحه براساس گزارش حمل و نقل و ترافیک و کمیسیون برنامه و بودجه، سلامت و محیط زیست افزایش 20 درصدی برای تاکسی‌ها و ون و 15 درصدی برای سرویس‌های اتوبوس تایید شد .

وی در پایان گفت: دستور جلسه چهارم مبنی بر بررسی گزارش شهرسازی و معماری در مورد اعتراض مالکان در 9 مورد مبنی بر تشخیص باغ بودن ملکشان در مرحله تجدیدنظر بررسی شد که البته نکته حائز اهمیت در این مورد این بود که مالکانی که اقدام به قطع درختان قبل از هماهنگی و مجوز کرده بودند برابر ماده 14 باید به تعدادی بیشتر از درختان قطع شده درختانی جدید بکارند و شهرداری اجازه ساخت و ساز ندارد و باید به عنوان فضای سبز حفظ شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *