آخرین اخبار

توصیه عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خودرو به مردم: مردم توقع کاهش قیمت خودرو را نداشته باشند

عضو هیات مدیره انحمن قطعه‌سازان خودرو به مردم تاکید کرد که توقع کاهش قیمت خودرو را نداشته باشند.

محمدرضا نجفی‌منش، عضو انجمن قطعه‌سازان خودرو در برنامه تلویزیونی روزآمد که در نیمه روز از شبکه سراسری پنج سیما پخش می‌شود، درباره حضور خودروسازان خارجی در ایران توضیحاتی به این شکل مطرح کرد: خودروساز خارجی به طور مستقل به ایران نمی‌آیند تا فعالیت کنند. آنها می‌آیند تا با خوردوسازان داخلی ما مشارکت کنند. به طور مثال دو شرکت آ و ب با هم شریک می‌شوند تا با هم خودرو بسازند، آن را بفروشند و در نهایت صادرات کنند. بر این اساس توان داخلی کشور افزایش پیدا می‌کند.

او ادامه داد: بین 3 تا 7 درصد درآمدهای خودروسازان صرف هزینه تحقیق و توسعه می‌شود که نتایج آن به داخل کشور می‌آید و این باعث ارتقای توان کشور ما در زمینه خودرسازی می‌شود.

نجفی‌منش درباره اثر این اتفاق بر کیفیت خودروهای داخلی نیز توضیحاتی اینگونه مطرح کرد: کیفیت محصول نهایی به طور مسلم افزایش پیدا می‌کند. چون هم خودروساز بین المللی و هم قطعه‌ساز بین المللی به ایران می‌آید و ما با آخرین استاندارهای روز تولید خواهیم داشت.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خودرو در پاسخ به این پرسش که مشارکت خودروسازان داخلی با خارجی چه زمانی اتفاق خواهد افتاد، گفت: باید توافقی که انجام شده عملیاتی شود. در دید و بازدید ها ابراز علاقه می‌کنند و حتی برخی قراردادها آماده شده اما وقتی عملیاتی شود و تحریم‌ها رفع شود این کار شروع خواهد شد. اینطور نیست که خیلی ساده بیایند.

نجفی‌منش در پایان به صراحت اعلام کرد مردم توقع کاهش قیمت خودرو را نداشته باشند: این توقع در مردم به وجود نیاید که مثلا قیمت‌ها پایین می‌آید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *