آخرین اخبار

مجلس مرجعیت شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو را تایید کرد/پایان دوره شش ساله شورای رقابت

رئیس شورای رقابت از اظهار نظر شفاهی مجلس در مورد مرجع بودن این شورا برای قیمت‌گذاری خودرو خبر داد و در عین حال گفت: دوره 6 ساله مأموریت شورای رقابت به اتمام رسیده و منتظر معرفی اعضاء جدید از سوی رؤسای سه قوه هستیم.

به گزارش کارنت رضا شیوا در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مجلس نظر شفاهی خود را در مورد مرجع بودن شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو اعلام کرده است،‌ اظهار داشت: طبق اعلام نمایندگان مجلس، شورای رقابت می‌تواند همچنان به کار قیمت‌گذاری خودرو به عنوان یک کالای انحصاری ادامه دهد.

وی ادامه داد: ما منتظر نظر کتبی مجلس نیستیم و پاسخ شفاهی نمایندگان کفایت می‌کند و قیمت‌گذاری خودرو همچنان در اختیار شورای رقابت باقی خواهد ماند.

شیوا همچنین از اتمام دوره 6 ساله مأموریت شورای رقابت خبر داد و گفت: برای برگزاری جلسات شورای رقابت منتظر معرفی اعضاء جدید از سوی رؤسای سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه هستیم.

وی تصریح کرد: پس از معرفی این اعضا، از بین 2 اقتصاددان‌، یک نفر به عنوان رئیس شورای رقابت با رأی اعضاء انتخاب خواهد شد و در نهایت، رئیس جمهور حکم رئیس جدید را صادر خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه حکم برخی اعضاء شورای رقابت در پایان تیرماه و برخی نیز در خردادماه به اتمام رسیده است، گفت: حکم انتصاب من مربوط به 27 آذرماه 92 بوده و من دیرتر از بقیه منصوب شده بودم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *