آخرین اخبار

احتمال سرمایه‌گذاری فیات و بنز در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از سرمایه‌گذاری یک شرکت خارجی در زمینه تولید و خدمات پس از فروش خودرو در این منطقه خبر داد و گفت: با شرکت فیات و بنز مذاکراتی انجام شده است.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، حسین فروزان درباره چگونگی خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی در منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: در بحث تردد خودرو ظلم مضاعفی به مردم این منطقه شده و ایرادات قانونی در این زمینه وجود دارد، چراکه منطقه آزاد ایجاد شده اما قوانینی محدودکننده برای آن وضع شده است.

وی گفت:‌ با وجود اینکه ورود خودروی خارجی به مناطق آزاد بلامانع است، این خودروها برای تردد در منطقه آزاد ماکو با مشکلاتی مواجه هستند.

فروزان افزود: بومیان منطقه آزاد ماکو که خودروی وارداتی دارند حتی نمی‌توانند تا ارومیه (مرکز استان) بروند. البته تردد این خودروها از ماکو تا ارومیه در کارگروه هیات دولت تصویب شده اما باید به تصویب مجلس نیز برسد تا عملیاتی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: نمی‌شود انتظار داشت که خودروی وارداتی خریداری شود ولی فقط حق تردد تا شعاع 30 کیلومتری منطقه به آن داده شود؛ از این رو باید قوانین اصلاح شود و محدوده تردد گسترش یابد.

وی درباره اینکه با برداشتن محدودیت تردد خودروهای وارداتی در مناطق آزاد امکان دارد بومیان آن منطقه خودرویی خریداری کرده و آن را به غیر بومیان با قیمت بالاتری واگذار کنند، توضیح داد: محدوده تردد خودروهای وارداتی در قانون تعیین شده است. بر این اساس مشخص شده که برای هر روز اقامت در خارج از منطقه، صاحب خودرو چقدر باید جریمه پرداخت کند. از طرفی این خودروها GPS دارند و محدوده تردد آنهاکاملا قابل کنترل است. با این حال معتقدیم قوانینی که محدودیت ایجاد می‌کنند، باید اصلاح شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *