آخرین اخبار

حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه خودروی آلمان

معاونت تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران از حضور شرکت‌های مرتبط با صنعت خودرو در نمایشگاه آتی خودروی آلمان خبر داد.

حاجی‌پور در نشست خبری در رابطه با جزئیات مذاکرات با هیات اقتصادی آلمان در تهران، اظهار کرد: هیات آلمانی مذاکراتی در زمینه سرمایه‌گذاری در ایران و مشارکت با شرکت‌های داخلی داشت.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای مذاکرات با هیات آلمانی، همکاری مشترک در حوزه صنعت خودرو بوده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز نمایندگان شرکت‌هایی چون فولکس‌واگن و بنز در این هیات حضور داشتند و تمایل خود را برای همکاری‌های مشترک اعلام کردند.

معاونت تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در آینده نیز انجمن قطعه‌سازان ایران و انجمن واردکنندگان خودرو حضور مشترکی در نمایشگاه خودروی آلمان خواهند داشت.

محمدرضا نجفی‌منش – عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران – نیز در این نشست اظهار کرد: برنامه‌ریزی ورود هیات آلمانی به ایران از دو هفته قبل از به نتیجه رسیدن مذاکرات صورت گرفته بود.

وی با بیان اینکه روز گذشته با نمایندگان فولکس‌واگن و مرسدس بنز مذاکرات مفصلی برای آغاز همکاری‌ها صورت گرفت، تصریح کرد: ‌در این مذاکره آلمانی‌ها تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری در صنعت خودروی ایران اظهار کردند.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: البته ایران مانند گذشته تنها مقصد ورود خودروهای خارجی نخواهد بود بلکه شرکت‌های خارجی باید در ایران سرمایه‌گذاری کرده و تولید محصولات خود را با حداقل 40 درصد ساخت داخل آغاز کنند.

وی با بیان اینکه دو روز آینده هیات بزرگ اقتصادی ایران به سرپرستی وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور نمایندگان 70 شرکت ایرانی به وین خواهد رفت، خاطرنشان کرد: هدف از این سفر زمینه‌سازی برای گسترش مبادلات اقتصادی با کشورهای اروپایی است.

نجفی‌منش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود فولکس‌واگن همکاری مشترک را با ایران‌خودرو آغاز خواهد کرد، گفت: هم ایران خودرو و هم فولکس‌واگن با شرکت‌های مختلفی برای آغاز همکاری مشترک مذاکره کرده‌اند بنابراین اگر این دو شرکت به منافع مشترک برسند همکاری با یکدیگر را آغاز خواهند کرد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران در پاسخ به اینکه گفته می‌شود شرط هیات اقتصادی آلمان برای گسترش همکاری اقتصادی با ایران، به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی بوده است، خاطرنشان کرد: این هیات در این زمینه شرطی مطرح نکرد بلکه آنها نظر خودشان را اعلام کردند و وزارت خارجه نیز نظر رسمی ما را اعلام کرد بنابراین همکاری‌های ما با آلمان ربطی به این موضوع ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *