آخرین اخبار

برنامه ریزی برای تولید خودروی اروپایی در تبریز

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آغاز خط تولید سمند در تبریز خبر داد و گفت: برای شرایط پس از تحریم نگرانی‌های زیادی وجود دارد و باید برنامه‌ریزی داشته باشیم چرا که عدم برنامه‌ریزی موجب افزایش واردات و رکود بیشتر کشور می‌شود.

* آغاز خط تولید سمند در تبریز

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در زمینه خودرو و تولید قطعات خودرو در استان پیگیری‌های زیادی داشته‌ایم تا در حال حاضر خط تولید سمند در تبریز آغاز شود و در روزهای آتی مراسم بهره‌برداری برگزار می‌شود.

وی افزود: تولید خودروهای جدید نیز در استان آغاز می‌شود تا زنجیره تولید خودرو در استان کامل شود و در 5 سال گذشته تلاش شده تا هماهنگی میان قطعه‌سازان و ایران خودرو آذربایجان صورت گیرد.

* تولید 50 هزار دستگاه گیربکس در چرخشگر برای ایران خودرو/ تولید موتور بنزینی در ایدم تبریز

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر  گیربکس ایران خودرو در چرخشگر به تعداد  50 هزار دستگاه تولید می‌شود و در روزهای آتی نیز ایدم موتور بنزینی تولید می‌شود.

* تولید خودروی اروپایی در تبریز

رحمانی خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم که خودروی اروپایی در تبریز تولید شود و سمند را هم می‌توانیم به عنوان خودرویی با استاندارد اروپایی در تبریز تولید کنیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در شرایط فعلی مانع آفرینی برای صنعتگران نباید صورت گیرد و در زمینه معافیت‌های گمرکی باید حمایت بیشتری لحاظ شود.

وی خواستار رفع موانع صادرات از داخل استان شد و گفت: در سطح ملی می‌توان مشکلات را با وزیران و مدیران مرکزی حل کرد اما در داخل استان برخی موانع ایجاد می‌شود که تاسف‌آور است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در زمینه توسعه صنعتی و معدن نباید مانع آفرینی صورت گیرد و اگر مشکلات زیست محیطی ایجاد می‌شود می‌توان با نصب دستگاه‌هایی این مشکلات را نیز حل کرد.

رحمانی ادامه داد: باید به یک فهم مشترکی برسیم و صنعتگران نیز میزان آلاینده بودن صنعت خود را کنترل کنند چرا که محیط زیست نیز متعلق به خودمان است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان دولتی به عنوان یک ضلع مهم در تولید و صنعت وارد کار شوند و مشکلات صنعتگران را برطرف کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *