آخرین اخبار

ادامه رکود بازار خودرو تا ماه آینده

اکثرفروشندگان خودرو با اشاره به اینکه بازار خودرو تا یک ماه آینده با تغییراتی روبه رو نخواهد شد معتقدند پس از توافق هسته‌ای در پی نوسانات ارزش دلار تعدادی از قیمت خودروهای خارجی با کاهش مواجه شده است.

به گزارش کارنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، بعد از پایان تعطیلات و اعلام نتایج مذاکرات هسته‌ای، انتظار می رفت تغییراتی در بازار خودرو مشاهده شود اما شواهد و گزارش های میدانی حاکی از آن است که با آغاز معاملات هنوز بازار خرید و فروش خودرو در رکود بسر می برد و خبری از رونق معامله در آن نیست.

برخی دلیل این رکود را تعطیلات چند روز گذشته می‌دانند و معتقدند بازار خودرو طی روزهای آینده رونق خرید و فروش را خواهد دید. اما عده ای دیگر با این اعتقاد که تا قیمت خودرو تعیین تکلیف  نشود مردم با امید به کاهش قیمت ها تمایلی به خرید ندارند؛ می‌گویند بازار خودرو به این زودی ها شاهد رونق نخواهد بود.

یکی از فعالان بازار خودرو در این رابطه با اعلام اینکه بازار خودرو تا یک ماه آینده با تغییراتی روبه رو نخواهد شد، افزود: پس از توافقات هسته‌ای نوساناتی در قیمت دلار اتفاق افتاد و در کنار آن قیمت خودروهای خارجی هم با کاهش مواجهه شده است.

جعفری با اشاره به اینکه در شرایط فعلی شرکت‌های خودروساز اقدام به فروش ویژه برخی از محصولات خود کرده‌اند، گفت: تجربه ثبات کرده خودروسازان بعد از فروش ویژه محصولات برنامه جدیدی را در عرضه محصولات خود در سطح بازار اجرایی کرده اند به همین منظور باید ببینیم طی هفته های جاری آنها تغییرات قیمت محصولات خود را چگونه انجام خواهند داد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *