آخرین اخبار

تکاپوی خودروسازان خارجی برای ماندن در بازار ایران/ تخفیف‌های ۲ تا ۱۶ میلیون تومانی برخی شرکت‌ها

توافق اولیه هسته‌ای و چشم‌انداز بازار خودرو برای حضور بیشتر خودروسازان خارجی در ایران و افزایش تنوع در عرضه خودروها، تکاپوی برخی شرکت‌های خارجی را برای ارائه تخفیف‌های ۲ تا ۱۶ میلیون تومانی به همراه داشته است.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، توافق اولیه ایران با کشورهای ۱+۵ و هموار شدن راه برای حضور بیشتر خودروسازان خارجی در کشور، خیز برخی شرکت‌های عرضه‌کننده خودروهای خارجی را برای کاهش قیمت محصولاتشان در ایران به همراه داشته است.

بر این اساس، در صورت لغو یا تعلیق تحریم‌ها علیه ایران که در توافق اولیه هسته‌ای مورد تأکید قرار گرفته است، زمینه برای حضور بیشتر شرکت‌های خارجی در ایران و عرضه بیشتر خودروهای خارجی در کشور فراهم خواهد شد. این مسئله باعث ایجاد نوعی نگرانی در بین برخی عرضه کنندگان خودروهای خارجی ایجاد کرده و خیز آنها به سمت اعمال تخفیف بر روی برخی محصولاتشان را موجب شده است.

نمونه این مسئله را می‌توان در مورد محصولات جیلران موتور از جمله جیلی امگرند X۷ مشاهده کرد که اخیراً با تخفیف ۱۶ میلیون تومانی به خریداران عرضه می‌شود.

شرکت نگین خودرو نیز قیمت برخی محصولات خود را بین ۵ تا ۹ میلیون تومان کاهش داده است.

خودروهای ام‌جی از سوی شرکت مدیاموتور نیز با تخفیف ۳ تا ۵ میلیون تومانی به مشتریان عرضه می‌شود.

شرکت دیار خودرو نیز در حال حاضر سابرینا را با تخفیف ۲ میلیون تومانی عرضه می‌کند.

علاوه بر این تخفیف‌ها، عرضه اقساطی خودرو با شرایط بهتر از قبل نیز از جمله اقدامات شرکت‌های عرضه کننده خودرو برای جذب مشتریان بیشتر است.

در این شرایط، خیز شرکت‌های خارجی در کاهش قیمت محصولاتشان نشان دهنده نزولی بودن قیمت‌ها در بازار خودرو طی روزها و ماه‌های آینده است.

در کنار شرکت‌های خارجی، شرکت‌های داخلی تنها نسبت به ارائه برخی خدمات پس از فروش جدید از جمله افزایش مدت زمان گارانتی خودرو و یا عرضه چِکی محصولاتشان اقدام کرده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *