آخرین اخبار

دوران چینی‌ها دیگر خاتمه‌ یافت/دولت نباید مانع افزایش قیمت‌ها شود

دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه با رفع تحریم‌ها دیگر همه چیز به چین ختم نمی‌شود، گفت: با توافق میان ایران و کشورهای 1+5 به دنبال آن هستیم تا با شرکتی که در مناقصه، بیشترین امتیاز را به خودروسازان بدهد همکاری مشترک داشته باشیم.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، احمد نعمت‌بخش اظهار کرد: در دوران تحریم توسعه محصولات و تولیدات خودروسازان به سمت کشورهای چینی سوق داده شده بود این در حالیست که هم‌اکنون با ایجاد توافق و رفع تحریم‌ها همه شرکت‌های خودروسازی دنیا علاقه‌مند حضور در بازار ایران هستند و حتی ممکن است شرکت‌های خودروسازی آمریکایی نیز، به همکاری با خودروسازان ایرانی مشتاق باشند.

دبیر انجمن خودروسازان تصریح کرد: با ایجاد توافق شرایط برای واردات قطعات از شرکت‌های اصلی مهیا می‌شود به طوری که در دوران تحریم‌ امکان واردات خیلی از قطعات موردنیاز برای خودروسازان فراهم نبود و آنها مجبور به تهیه این قطعات از کشور چین شده‌ بودند.

او افزود: به هرشکل این مسائل باعث می‌شود متقاضیان در آینده شاهد محصولات بهتر و باکیفیت‌تری باشند و همه چیز به چین ختم نشود.

نعمت‌بخش با تایکد براینکه توافق هسته‌ای اثر کاهشی بر قیمت خودرو ندارد، تاکید کرد: خودروسازان باتوجه به افزایش قیمت تمامی هزینه های اولیه خودرو، همچنان خواستار افزایش قیمت برای تولیداتشان هستند.

او معتقد است: قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کند به این دلیل که قیمت دلار ارزان نمی‌شود و حتی اگر از قیمت آن کاسته شود، به دلیلی که دلار سه هزارتومانی اثر تورمی خودش را بر بازار گذاشته، هیچ‌گاه قیمت‌های بازار به عقب برنمی‌گردند و همچنین درآمد ریالی دولت کاهش پیدا می‌کند. پس این مساله تصور باطلی است که قیمت دلار کاهش یابد.

دبیر انجمن خودروسازان معتقد است: در سال جاری هم، عرضه بالای خودرو توسط خودروسازان باعث شد قیمت بازار و کارخانه محصولات به هم نزدیک شود و کاهش قیمت برخی خودروها در بازار اتفاق بیفتد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *