آخرین اخبار

شست‌و‌شوی خودرو بدون آب با راه‌حل مخترع ایرانی

سازمان غذا و دارو، نانو مقیاس بودن، کارایی، ایمنی و پایداری نخستین نانو شوینده غیرالکلی شیشه و نمایشگرهای ال سی دی و ال ای دی ساخت محققان ایرانی را تایید کرد.

به گزارش کارنت به نقل از روزنامه ابتکار،به همین منظور و در راستای کاهش مصرف آب، بطری نیم لیتری حاوی محلول نانو شوینده که با قیمتی بسیار ارزان امکان شست و شوی خودرو به دفعات متعدد را فراهم می کند.

اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌ های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت نانو مقیاس بودن، کارایی، ایمنی و پایداری محلول شیشه پاک کن و پاک کننده ال سی دی و ال ای دی مبتنی بر نانو شوینده تولیدی این محصول را تایید کرده است.

در همین رابطه، مهرتاش هدایتی منش، مدیرعامل شرکت دانش بنیان از مخترعان شوینده غیر الکلی اظهار داشت: علاوه بر محلول شیشه پاک کن و پاک کننده ال سی دی و ال ای دی محصول دیگری با عنوان نانو شوینده غیرالکلی خودرو با ترکیب گیاهی ساخته و عرضه شده است به طوری که با استفاده از این شوینده جدید که خاصیت آنتی باکتریال قوی آن به تایید از آزمایشگاه انستیتو پاستور ایران هم رسیده است، از مخاطرات ناشی از مصرف شوینده‌ های موجود در بازار از جمله شوینده‌ های چینی لاستیک خودرو که به دلیل خاصیت قلیایی بالا به شدت از استحکام لاستیک می ‌کاهند، پیشگیری می شود. هدایتی منش اظهار داشت: این ترکیب شوینده جدید که فاقد هرگونه نمونه مشابه بوده و با فرمولاسیون و شیوه های ابتکاری تولید شده گواهی ثبت اختراع و گواهی اندازه ذرات از پژوهشگاه صنعت نفت را دارد و قادر است بدون نیاز به آب بخش‌های مختلف خودرو از جمله بدنه، موتور، رینگ و لاستیک ‌ها را تمیز کند.

این پژوهشگر شیمی با اشاره به قدرت پاک کنندگی بسیار بالای نانو شوینده ابداعی که توان زدودن انواع آلودگی از سطوح مختلف را دارد، اظهار داشت: برای استفاده از این شوینده کافی است مقدار کمی از محلول داخل بطری روی خودرو اسپری شده و سپس با پارچه تمیز روی آن کشیده شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *