آخرین اخبار

تحویل خودروی معیوب به مشتریان هنوز ادامه دارد

با توجه به افزایش تولید خودرو در سال جاری میزان نقص‌های فنی هم افزایش پیدا کرده تا جاییکه صدای مشتریان ناراضی از کیفیت خودروهای تولید داخل پیش از پیش به گوش می‌رسد.

به گزارش کارنت، کیفیت بالای خودرو و خدمات پس از فروش آن می‌تواند انگیزه‌ای برای جذب خریداران فراهم کند انگیزه‌ای که باید در خصوص خودروهای تولید داخل بیش از پیش به چشم بخورد. موضوع مهمی که این روزها ظاهرا کمتر به آن توجه می‌شود.

این درحالی است که گاهی اخباری از گوشه کنار مبنی بر ارائه خودروهای بی‌کیفیت و بعضا مشکل‌دار از سوی شرکت‌ها و نمایندگی‌ها به گوش می‌رسد. خودروهایی که حتی در اولین روز تحویل نیز مشکلاتی را برای خریداران ایجاد کرده‌اند.

یکی از خریداران خودرو تیبا طی تماس با باشگاه خبرنگاران جوان ادعا کرد” به محض دریافت خودرو با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شدم. مشکلاتی که به نظر می‌رسد زمانی که خودرو در کارخانه بوده است به وجود آمده ولی مشتری باید تمامی هزینه تعمیر و هزینه خواب خودرو در تعمیرگاه را پرداخت کند.”

این شخص طی شکایت خود از سایپا یدک می‌گوید: ” کیفیت پایین خودرو سبب شد تعمیرات زیادی روی موتور خودرو از بدو تحویل صورت بگیرد. تعمیراتی که ضمن کاهش ارزش خودرو شرایط را برای فروش مجدد آن سخت کرده است.”

مشتری دیگری از نداشتن امکان برای بستن دریچه‌های کولر خود شکایت دارد. موضوعی که با هزینه بسیار کم و چند هزار تومانی قابل حل است اما همچنان خودروی تیبا بدون کلید بسته شدن دریچه کولر و بخاری عرضه می‌شود.

خدمات پس از فروش و گارانتی‌های نامناسبی که در اختیار خودرو داران قرار می‌گیرد عرصه را برای ارائه خدمات نمایندگی‌ها سخت کرده است و مشتریان را به تنگنا رسانده است این درحالی است که خدمات پس از فروش گاهی از فروش پر اهمیت‌تر ظاهر می‌شود.

این درحالی است که تبلیغات خوبی مبنی بر عرضه خودروهای با کیفیت با خدمات پس از فروش مناسب انجام شده است اما گلایه‌های مردم حاکی از چیز دیگریست!

انتظار می‌رود با افزایش تولید مهندسان کیفیت و استاندارد خودروها دقت بیشتری بر تولیدات و عرضه محصولات خود به مردم داشته باشند تا در صورت ادامه این روند مشتریان خود را از دست ندهند.

برچسب ها

یک نظر

  1. خودروهای وارداتی هم کم ایراد نیست، از جمله چانگان 35 ، کولراشون مشکل داره که نتوستند حلش کنند و یا مصرفشون تا 12 لیتر هست و یا تعدادی رنگ شده و ایراد دار وارد شده و به مردم فروخته اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *