آخرین اخبار

پاسخ پلیس راهور به دو سئوال

کاربران در روزهای اخیر، سئوالاتی را درباره پلیس راهور مطرح کرده اند که سخنگوی این نیرو، به سئوالات مخاطبان پاسخ داد.

به گزارش کارنت به نقل از خبرآنلاین، برخی از کاربران، در سرویس مشکلات مردم کامنت گذاشته و درباره جرایم راهنمایی و رانندگی، پرسیده اند و خواسته اند بدانند باید به کدام سند برای پراخت جریمه معتبر است؟ برگ خلافی خودرو که مراکز پلیس 10+ صادر می کنند یا محتویات سایت پلیس؟

برخی دیگر از کاربران نیز مشکلات دیگری را مطرح کرده اند.
از جمله یکی از مخاطبان ما در سرویس مشکلات مردم نوشته است: در جاده وقتی برای جریمه ایست بهت میدن تا بخوای ماشینو به خاطر سرعت نگه داری یه 40 50 متری جلوتر ایست میکنی میخوام بدونم که اینجا وظیفه کیه؟من که برم قبض جریمه رو بگیرم یا اینکه وظیفه افسر مربوطست که بیاد جلو؟؟؟
مخاطب دیگری نیز این سئوال را پرسیده: دو تا قبض جریمه دارم که چند روز بیشتر مهلت پرداخت نداره. ولی سایت پلیس راهور و پیامک پلیس میزان تخلفات رو صفر میزنه. نمیدونم سامانه پلیس مشکل داره یا میخوان جریمه ها دوبل بشه
خواننده دیگری نیز این سئوال را پرسیده: باسلام و خسته نباشید،در تاریخ سوم فروردین سال جاری خودروی بنده در شهر کاشان بوده اما در همان روز در شهریار مبلغ چهل هزار تومان به صورت تسلیمی و بدلیل سرعت غیر مجاز جریمه شده و چون دو ماه گذشته مبلغ دوبرابر افزایش پیدا کرده.میخواستم بنده رو راهنمایی بفرمایید تا حقی ضایع نشود.ضمنا به پرسنل پلیس ۱۰ که اعتراض کردم،گفتن اونجایی که خودرو در آن روز بوده دوربین مداربسته داشته که جواب من منفی بود و اونها گفتن پس تلاش نکن چون بیفایده هست و باید جریمه پرداخت بشه . . . ؟

در این باره عابدی روابط عمومی پلیس راهور پاسخهایی داده که در ادامه می خوانید:

-درباره زمانی که همکاران ما در پلیس راهور به راننده ای دستور توقف می دهند و خودرو آنسوتر از واحد انتظامی متوقف می شود، بارها گفته ایم قاعدتا کسی نباید از خودرو پیاده شود. همکاران ما در پلیس راهور موظف هستند به طرف خودرو بیایند، مدارک لازم را از راننده خودرو اخذ و کنترل های مورد نیاز با اعمال نمایند.

-در خصوص عدم تطبیق خلافی صادر شده در مراکز پلیس +10 و محتویات سایت پلیس، باید گفت چند روزی فاصله ممکن است طول بکشد تا آن فایل جریمه و اعمال قانون در سیستم ثبت شود. در برخی مواقع بین ثبت جریمه و اعمال قانون تا ثبت آن در این سامانه فاصله می افتد. این تاخیر به علتهای مختلف است از جمله قطعی سیستم می تواند دلیل اصلی تاخیر ثبت جریمه ها در سایت باشد و می توان گفت محتویات این سامانه به روز نیست و جریمه هایی که برای خودروها و شهروندان ثبت شده به روز نیست. گاهی اوقات، قطعی سیستم ممکن است تا 15 روز ثبت این جرایم را به تاخیر بیندازد. البته آن برگه جریمه ای که افسر نیروی انتظامی تحویل راننده، جریمه درست است و باید پرداخت شود. در غیر این صورت برگه خلافی خودرو که توسط مراکز پلیس +10 صادر می شود، باید به صورت علی الحساب پرداخت شود و بقیه جرایمی که هنوز ثبت نشده نیز ممکن است بعدا اجرایی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *