آخرین اخبار

پیشنهاد یک نماینده مجلس برای بهبود کیفیت خودروهای داخلی

محمد بیاتیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است: اگر شبکه‌های خدمات پس از فروش با شرکت‌های خودروساز همکاری داشته باشند، می‌توان در بالا بردن کیفیت خودروهای داخلی موفق شد.
به گزارش کارنت به نقل از اقتصادنیوز، به دنبال مطرح شدن موضوع خرابی خودروهای صفرکیلومتر و مشکل‌ساز شدن برای مالکان آنها، برخی مسوولان معتقدند خاموش شدن ناگهانی خودروهای صفر در حین رانندگی بسیار خطرناک است و نمی‌توان با آن همانند موارد جزئی برخورد کرد و این خودروها نباید به این صورت به مشتریان عرضه شوند.

در این خصوص علاوه برمسوولان، مشتریان بسیاری از عملکرد خودروسازان و کیفیت خودروهای داخلی انتقاد داشته اند و گفته‌اند اگر خودروسازان برای عملکرد ناصحیح خود جریمه می‌شدند، کیفیت خودروهای داخلی به این صورت نبود.

در این میان برخی دیگر از مسوولان برای حل این مساله پای کمبود تعمیرگاه‌ها و خدمات پس از فروش برای خودروها را به میان می‌آورند و اظهار کرده‌اند  برای رسیدگی به این مشکل باید بر تعداد نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌ها افزوده شود. حال این سوال پیش می‌آید که آیا باید تعداد نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های سطح شهر افزایش یابد؟

در این خصوص یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است: افزایش تعداد نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌ها کمک آن چنانی به حل شدن مشکلات مشتریان نمی‌کند و مناسب‌ترین راه این است که شبکه‌های خدمات پس از فروش، درباره مشکلات و عیوب خودروها به خودروسازان مشاوره دهند و مشکلات را از پایه حل کنند.

محمد بیاتیان معتقد است: بهتر است شبکه‌های خدمات پس از فروش علاوه بر رفع نواقص و عیوب خودروها به عنوان یک مشاور توانمند و خبره با خودروسازان کشور همکاری داشته باشند.

او گفت: این شبکه‌ها با علم به اینکه بیشترین مشکلات خودروهای داخلی در چه زمینه‌ای است می‌توانند کمک شایانی از لحاظ استانداردسازی به صنعت خودروسازی داشته باشند و مشکلات و عیوب آنها را ریشه‌کن کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *