آخرین اخبار

انحصار در واردات خودرو به بهانه خدمات پس از فروش/ وزیر صنعت دستورالعمل را تغییر دهد

عضو ناظر شورای رقابت گفت: وزیر صنعت باید دستورالعمل واردات خودرو را تغییر دهد به طوری که انحصاری در واردات وجود نداشته باشد.

به گزارش کارنت عیسی امامی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: قانون‌گذار، ظرفیت‌های قانونی شورای رقابت را مشخص کرده و در این راستا شورا می‌تواند به موضوع دستورالعمل واردات خودرو ورود کند.

وی ادامه داد: وزیر صنعت باید دستورالعمل واردات خودرو را مورد بازنگری قرار دهد، به‌ طوری‌ که انحصاری در این زمینه وجود نداشته باشد و بازار رقابتی باشد.

وی توضیح داد: طبق دستورالعمل واردات خودرو، سهم عمده واردات در اختیار 2 یا 3 شرکت است که به یکدیگر وابسته هستند و دستورالعمل جدید نیز به این مسئله کمک می‌کند که در واردات خودرو انحصار ایجاد شود.

امامی افزود: مسئولان وزارت صنعت، موضوع خدمات پس از فروش را بهانه‌ای برای انحصاری کردن واردات خودرو کرده‌اند و دنبال این هستند از این مسئله برای سپردن واردات به 2 یا 3 شرکت خاص استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌های بزرگ خودروساز در دنیا، خدمات پس از فروش را به‌ صورت مجانی ارائه می‌کنند، اما این مسئله در ایران در حال تبدیل شدن به یک امتیاز خاص برای برخی واردکنندگان است.

عضو ناظر شورای رقابت در مورد موضوع قیمت‌گذاری خودروهای داخلی توسط این شورا نیز گفت: منتظر استفساریه مجلس در این مورد هستیم تا مشخص شود که شورای رقابت می‌تواند قیمت‌گذاری کند یا خیر.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *