آخرین اخبار

اشباع بازار خودروهاي خارجي در كشور

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه کیفیت خودروهای داخلی متناسب با سلیقه های متنوع افزایش یافته است، گفت : بازار داخلی از واردات کالاهای خارجی گران قیمت اشباع شده است و واردات این خودروها در سال جاری کاهش قابل توجهی نشان می دهد.

به گزارش کارنت محمدرضا نجفی منش در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : واردات خودرو تابع تقاضاست و با توجه به اینکه خودروهای گرانقیمت خارجی سریعتر تعویض یا از رده خارج نمی شود بنابراین در میان مدت می توان انتظار کاهش تقاضا را داشت برای اینکه عمر مفید این خودروها بیشتر هم است.

وی همچنین از افزایش بیش از 16 درصدی تولید خودروهای داخلی در سه ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: تأکید مسئولان بر ضرورت حمایت از محصولات داخلی و همچنین تولید خودروهای داخلی با کیفیت تر و متناسب با سلیقه های دارای قدرت خرید بالاتر باعث شده است تقاضای خودروی خارجی کاهش یابد.

نجفی منش اظهار داشت: همه منتظر توافق هسته ای هستند و انتظار دارند با رسیدن به توافق احتمالی، قیمت ها کاهش یابد به همین خاطر میزان تقاضا کمتر شده است.

وی افزود: البته صنعت خودروی کشور روند رو به پیشرفتی دارد و ما همکاری های خارجی را در قالب طرح های مشترک تولید در داخل کشور توسعه خواهیم داد.

نجفی منش گفت: کیفیت محصول ، سقف ندارد و با توجه به افزایش آگاهی مردم و رشد سطح فناوری ها، شهروندان انتظار دارند کیفیت خودرو داخلی روز به روز افزایش یابد که ما هم در این مسیر تلاش می کنیم.

وی گفت : اگر با خودروسازان برتر جهانی مشارکت کنیم و وارد بازارهای جهانی شویم ، اقتصادی تر هم خواهد شد و چون ایران در کانون بازار بزرگ منطقه آسیای میانه و خلیج فارس قرار دارد می توانیم به قطب تولید صادرات محور خودروهای جهانی تبدیل شویم.

نجفی منش با بیان اینکه در افق سند چشم انداز باید به ظرفیت تولید سه میلیون دستگاه خودرو برسیم ، گفت: حداقل یک میلیون دستگاه برای صادرات خواهد بود.

وی افزود : سال 94 برای تولید یک میلیون و 400 هزار دستگاه خودرو برنامه‌ریزی شده است. در سال 1395 نیز برنامه تولید بیش از یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو در دستور کار قرار دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *