آخرین اخبار

پیشنهاد اصلاح قانون استفاده از خودروهای دیزلی در کشور

عضو انجمن قطعه سازان با اشاره به مزیت استفاده از خودروهای دیزلی گفت : خودروهای دیزلی انژکتوری بوده و نسبت به خودروهای بنزینی از توان بالایی برخوردار هستند ضمن اینکه در این خودروها از کاتالیست و گازوئیلی که دارای گوگرد کمی است استفاده می شود.

علی اکبر جوانروح اظهار داشت: مصرف سوخت این خودروها پایین و توان آن ها نسبت به خودروهای بنزینی بالاتر است به طور مثال یک خودروی دیزلی 2 هزار سی سی با سوخت دیزل در شرایط متعارف در صد کیلومتر 7 لیتر مصرف می کند در حالی که خودروی بنزینی در هر صد کیلومتر 10 الی 12 لیتر بنزین مصرف می کند علاوه بر این که در خودروهای دیزلی سوخت آن دارای گوگرد کم تر و مصرف آلایندگی آن پایین تر از خودروهای بنزینی است.

وی افزود: خودروهای دیزلی هزینه مصرف سوخت را در کشور پایین می آورند مشروط بر این که در پالایشگاه ها مقدار سولفور موجود در گازوئیل کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در صورت وجود زیر ساختهای مناسب و تجهیز پمپ بنزین ها به سوخت دیزل قطعا مردم نیز از خودروهای دیزلی استقبال خواهند کرد.

جوانروح با اشاره به این که هم اکنون توان ساخت و تولید بسیاری از قطعات خودروی دیزلی در ایران فراهم است اظهار داشت: پیشنهاد می شود قانون موجود در خصوص استفاده از خودورهای دیزلی درکشور اصلاح شود تا خودروسازان نیز به سمت تولید خودروهای دیزلی حرکت کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *