آخرین اخبار

زمان تحویل خودروی مسافران قطار در مسیر شیراز- مشهد کاهش یافت

مدیر کل راه آهن استان فارس گفت:با پیگیری های انجام شده زمان تحویل خودرو در مسیر ریلی شیراز – مشهد و بالعکس کاهش یافت به طوری که هم اینک تحویل خودرو به مسافر در این مسیر حدود سه ساعت پس از ورود قطار به مقصد در همان روز انجام می شود.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا مهرداد انصاری بیان کرد: پیش از این حمل خودروی مسافر با قطار در مسیر شیراز- مشهد و بالعکس به صورت یک روز در میان انجام می شد و خودرو یک روز پس از ورود قطار به مقصد به مسافر تحویل داده می شد.

انصاری اظهارداشت: تلاش می کنیم مدت زمان تحویل خودرو در مسیر ریلی شیراز- تهران و بالعکس نیز کاهش یابد.

وی اضافه کرد: هم اکنون حمل خودروی همراه مسافر به صورت مستقیم به تهران ومشهد وبه صورت غیرمستقیم به شهر های تبریز، یزد، کرمان، زاهدان، بندرعباس، اهواز و اندیمشک درحال انجام است.

او ادامه داد: در مورد قطارهای حمل خودرو استقبال مردم خوب است و به همین سبب اداره کل راه آهن فارس آمادگی دارد با جذب سرمایه گذاران در این بخش (مسافری، باری)خدمات خود را افزایش دهد.

مدیر کل راه آهن فارس گفت: سال گذشته قطار فارس در بخش مسافری 484 هزار نفر مسافر جابه جا کرده است که این میزان نسبت به سال 92 در استان، 65 درصد افزایش داشته است.

انصاری عنوان داشت: در حال حاضر قطار از استان فارس هفت روز هفته به تهران و بالعکس با ظرفیت 350 نفر و در مسیر مشهد و بالعکس به صورت یک روز در میان و با ظرفیت بالای 250 نفر برقرار است.

وی افزود: با توجه به شبکه ای بودن راه آهن جمهوری اسلامی ایران در بحث مسیرهای حرکت قطار به غیر از تهران و مشهد هم اکنون برای مسافرت به سایر استان هایی که دارای مسیر راه آهن هستند از طریق ایستگا ه های اصفهان و تهران صورت می پذیرد.

انصاری اظهارداشت: به دلیل نرخ مناسب، امنیت و ایمنی سفر از طریق خطوط ریلی و خدمات مناسبی که راه آهن در بخش مسافری ارائه می دهد استقبال مردم از قطار در استان فارس بسیار زیاد است به طوری که تمام قطار ها با تکمیل ظرفیت و ضریب اشغال کامل حرکت می کند.

*** آمادگی کامل فارس برای حمل بار با قطار

مدیر کل راه آهن استان فارس گفت:آمادگی کامل برای حمل بار به تمام نقاط کشور و آسیای میانه با بهره گیری از خطوط ریلی و واگن های مجهز وسرپوشیده در استان فارس وجود دارد.

انصاری با اشاره به تعامل مثبت صنایع استان با راه آهن فارس اظهارداشت: هم اینک بارهای با حجم بالا به وسیله حمل و نقل ریلی از استان فارس به تمام نقاط کشور و در مسیر هایی که خط ریلی دارد برای خارج از کشور ارسال می شود.

وی اضافه کرد: کالاهایی از جمله محصولات کارخانه خودروسازی استان به شهرهای داخل کشور،حمل محصولات کارخانه سیمان لامرد برای تاجیکستان،کاشی حافظ به ترکمنستان، صادرات خرما و مواد غذایی به تاجیکستان- قزاقستان و آسیای میانه با واگن های مدرن ومجهر راه آهن انجام شده است.

انصاری عنوان داشت: مهمترین برنامه شش ماه اول سال جاری در راه آهن استان، پیگیری برای راه اندازی هرچه سریع تر قطار پنج ستاره زندگی در محور فارس است که این موضوع با جدیت در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه قطار پنج ستاره زندگی خدمات ویژه ای را دارد اظهارکرد: قرار است شرکت رجا این قطار ویژه و با کیفیت بالا را در مسیر شیراز- تهران راه اندازی کند. ک/3

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *