آخرین اخبار

تحریم عامل 40 درصد مشکلات صنعت خودروی کشور است

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی خودرو با بیان این که تنها ۴۰ درصد مشکلات صنعت خودرو متوجه تحریم است گفت: از ابتدای امسال مقررات بانکی پیچیده تر شده که امکان توسعه فعالیت‌ها را از واحدهای قطعه ساز گرفته است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، آرش محبی نژاد با گلایه از وضع مقررات دست و پا گیر برای تولیدکنندگان کشور، اظهارداشت: در حال حاضر 40 درصد مشکلات صنعت خودرو و قطعه سازان متوجه تحریم و 60 درصد مشکلات داخلی است.

وی با بیان اینکه وضعیت نقدینگی قطعه سازان کشور مطلوب نیست، افزود: از ابتدای امسال مقررات بانکی پیچیده تر شده و سایر قوانین از جمله نسبت مالکانه و ذی نفع واحد امکان توسعه فعالیت‌ها را از واحدهای قطعه ساز گرفته است.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی خودرو اضافه کرد: اگر دولت فکری به حال اصلاح قوانین و مقررات داخلی نکند در آینده نقدینگی به سمت فعالیت های سفته بازی و تجاری خواهد رفت.

محبی نژاد با اشاره به اینکه هنوز مطالبات قطعه سازان از شرکت‌های خودرویی پرداخت نشده است، اظهارداشت: برخی از شرکت های خودروساز تعاریف دیگری از پرداخت مطالبات قطعه سازان عنوان می کنند و با دیرکردهای چند ماهه بر حجم مشکلات واحدهای تولیدی قطعه ساز افزوده اند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *