آخرین اخبار

قیمت‌شکنی فروش خودروسازان در بازار

تحریک تقاضا با فروش‌های اقساطی و ویژه خودروسازان باعث شده تا قیمت خودروهای دست دوم در بازار با کاهش مواجه شود و آنگونه که فعالان بازار می‌گویند، قیمت نسبت به هفته گذشته باکاهش ۵ تا ۱۵درصدی همراه بود.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، رقابت خودروسازان داخلی و حتی آن دسته از خودروسازانی که مونتاژ خودروهای سایر کشورهای دنیا را در ایران انجام می‌دهند، اندکی بازار را به تحرک وا داشته است اما این تحرک برخلاف انتظار و خواست خودروسازان، یک تحرک مثبت و به نفع فروشندگان در بازار نبود بلکه به دلیل افزایش عرضه و به خصوص طرح‌های متنوعی که خودروسازان داخلی برای فروش اعلام کرده اند، قیمت با کاهش هم مواجه شده است.

در این میان، تیراژ تولید خودروسازان به شدت بالا رفته و از سوی دیگر، کسادی بازار به بخش خودرو هم نفوذ کرده است، به نحوی که مدت‌ها است که بازار خودرو در رکود به سر می‌برد، حتی تقاضاهای سنواتی مردم برای خرید خودرو در سال‌های گذشته که معمولا شب عید خوبی را برای خودروسازان و فروشندگان رقم می‌زد، از یک سو و آغاز سفرهای تابستانی از سوی دیگر هم نتوانست بازار خوبی را برای خودروسازان و فروشندگان رقم زند.

به همین دلیل، اکنون خودروسازان رو به فروش اقساطی خودروهای تولیدی خود آورده‌اند و البته همین امر سبب شده تا مردم که نقدینگی اندکی در دست دارند، به سمت خرید خودروهای اقساطی رو بیاورند. به همین دلیل، بازار خرید و فروش‌ها با کاهش قیمت مواجه شده است، چراکه عملا کمتر تقاضایی برای خرید به بازار وارد می شود و همین امر، قیمت را کاهش می‌دهد؛ یعنی پول لازم‌ها وارد بازار می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *