آخرین اخبار

چین قطعه‌سازان ایران را بیکار کرد

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی خودرو گفت: ورود هر دستگاه خودروی خارجی به بازار به بیکار شدن قطعه‌سازان داخلی در مقابل خارجی‌ها ختم می‌شود.

آرش محبی‌نژاد با اشاره به آمار نگران‌کننده ورود قطعات چینی به بازار خودرو کشور، اظهار داشت: کشور چین سیاست‌های حمایتی از صادر‌کنندگان خود انجام می‌دهد که این امر باعث شده تا بازارهای هدف این کالاها از جمله ایران پر از کالاهای این کشور شود.

وی با بیان اینکه افزایش حجم واردات قطعات چینی تولید‌کنندگان داخلی را با مشکلات متعددی رو به رو ساخته است، افزود: اخیراً قطعه‌سازان چینی به صادرات محصولات خود به این ایران اکتفا نکرده و حتی به تأمین قطعات خودرو‌های ایرانی نیز پرداخته‌اند که این موضوع برای ما بسیار نگران‌کننده است.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی خودرو اضافه کرد: متاسفانه عمده قطعات چینی موجود در بازار بی‌کیفیت بوده و مصرف‌کنندگان تنها به دلیل مشکلات اقتصادی و قیمت ارزان، اقدام به خرید این قطعات می‌کنند.

محبی‌نژاد با بیان اینکه وجود خودروهای چینی در سطح بازار جامعه را معتاد به قطعات چینی می‌کند، تصریح کرد: ورود هر دستگاه خودروی خارجی به بازار حدود ۱۵ سال به بیکار شدن قطعه‌سازان داخلی در مقابل خارجی‌ها ختم می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *