آخرین اخبار

مجلس انحصار بازار خودرو را تایید کرد/ قیمت‌گذاری در اختیار شورا می‌ماند

در روزهایی که مشتریان خودرو کشور میان اختلاف نظر شورای رقابت و وزارت صنعت، معدن و تجارت بر سر قیمت‌گذاری خودرو، معلق مانده‌اند، رییس این شورا از تایید انحصار بازار خودرو توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش کارنت ،رضا شیوا در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه هفته گذشته جلسه‌ای با حضور نمایندگان شورای رقابت، مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون حمایت از تولید ملی، با محوریت بررسی انحصار در بازار خودرو، برگزار شده، گفت: در این جلسه نمایندگان مجلس صراحتا تاکید کردند که بازار خودرو انحصاری است و بنابراین، قیمتگذاری همچنان در اختیار شورای رقابت باقی خواهد ماند.
وی در عین حال تاکید کرد: قرار است فردا جلسه دیگری میان نمایندگان بخش حقوقی شورای رقابت و مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون حمایت از تولید ملی برگزار شود تا آنها نیز از منظر حقوقی به بررسی انحصار بازار خودرو بپردازند.
اظهارات شیوا در شرایطی است که اگر کمیسیون حقوقی نیز رای به انحصاری بودن بازار خودرو بدهد، شورای رقابت باز هم می‌تواند به قیمتگذاری خودروهای داخلی ورود کند، چه آنکه طبق اصل 44 قانون اساسی، این شورا مسئول تعیین دستورالعمل قیمتی در بازارهای انحصاری است.
با این حال، وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاش است تا “خودرو” را از لیست کالاهای انحصاری بیرون بکشد و در نتیجه قیمتگذاری را از دست شورای رقابت خارج و احتمالا آزاد کند.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *