آخرین اخبار

صنعت خودرو و قطعه سازی، دو بال توسعه صنعتی کشور

خودروسازان و قطعه سازان هم گام با هم برای توسعه استقلال صنعتی کشور و حضور در بازارهای بین المللی گام بر می دارند.

به گزارش کارنت به نقل از ایکوپرس، مهندس هاشم یکه زارع در بازدید از شرکت اتحاد موتور با بیان این مطلب گفت: صنعت قطعه از خودروسازی جدا نیست و این بخش ها، دو بال صنعتی کشور هستند.

وی افزود: سیاست ایران خودرو در قبال قطعه سازان، شفاف سازی و حرکت به سمت افزایش ساخت داخل همراه با ارتقای کیفیت قطعات است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر این که برای خودرو ساز شدن نباید دچار روزمرگی شویم تصریح کرد: صنعت قطعه سازی کشور باید در جهت استفاده از فن‌آوری های روز تولید گام بر دارد.

یکه زارع راز موفقیت خودروسازان را در گرو اتکا به قطعه سازان داخلی دانست و اظهار داشت:منافع قطعه‌سازان جدا از خودروسازان نیست و با هم‌دلی و همکاری متقابل می توان آینده خوبی برای آینده خودرو سازی فراهم کرد.

وی تاکید کرد: استراتژی هفت ساله گروه صنعتی ایران خودرو بر مبنای طراحی محصولات داخلی و همکاری با شرکای خارجی درقالب برد-برد است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر این که رشد صنعت خودرو منوط به رشد و توسعه صنعت قطعه است افزود: ارتباط و همکاری مستمر بین دو خودروسازان و قطعه سازان باید به نفع هر دو بخش باشد.

وی بر لزوم ارتقای کیفی هر چه بیش‌تر تولید قطعات ساخت داخل تاکید کرد و گفت: با افزایش شاخص های کیفی تولید قطعات، محصولات خودروسازان نیز به همان نسبت ارتقا می یابند.

در ادامه محمد شهپری مدیر عامل شرکت اتحاد موتور گفت: با تدابیر تیم مدیریتی گروه صنعتی ایران خودرو روح تازه ای در کالبد صنعت قطعه سازی دمیده شده است.

وی از آمادگی این شرکت برای تامین قطعات مود نیاز خطوط تولید در ایران خودرو خبر داد و خاطر نشان کرد: با نظم اقتصادی و مالی حاکم، قطعه سازان به خوبی می توانند قطعات مورد نیاز خطوط تولید خودروسازان را تامین کنند.

گفتنی است، مهندس یکه زارع به همراه تعدادی از مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو از بخش های مختلف شرکت اتحاد موتور بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت ها و اقدامات این شرکت آشنا شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *