آخرین اخبار

سود کلان فروش اقساطی خودروهای خارجی

این روزها که موضوع پرداختن یا نپرداختن وام خودرو از سوی بانک‌ها آن هم برای خرید خودروهای داخلی داغ است، برخی فروشندگان خودروهای خارجی به فروش اقساطی خودرو رو آورده‌اند.

در حالی که خودروسازان داخلی هم به دلیل شرایط نامناسب بازار خودرو از فروش اقساطی خودداری می‌کنند و در بهترین شرایط خودروهایشان را در دو قسط کوتاه‌مدت می‌فروشند، نمایندگان فروش خودروهای خارجی ترجیح می‌دهند خوردوهای خود را با سودهای بسیاری زیاد به صورت قسطی بفروشند.

یکی از مراکز کارگزاری فروش خودرو که مدتی تبلیغات آن بسیار شدت یافته بود و این روزها اثری از آن تبلیغات پر زرق و برق نیست، خودروهای داخلی و خارجی را به صورت قسطی به فروش گذاشته است. این مرکز هم اکنون خودروی سمند که قیمت نقدی آن 32 میلیون تومان است را با شرایط 18 میلیون تومان نقد و مابقی اقساط ارائه می‌کند.

سود سالیانه اسمی این اقساط 24 درصد در 18 ماه است، در حالی که قیمت نهایی این خودرو برای خریدار 38 میلوین تومان محاسبه می‌شود.

همچنین فروش یک دستگاه خودرو کیا اسپورتیج با شرایط 90 میلیون تومان نقد و 24 قسط به مبلغ 3 میلیون و 700 هزار تومان در این مرکز امکان‌پذیر است. در حالی که قیمت نقدی این خودرو 140 میلیون تومان است که نشان می‌دهد فروشنده طی دو سال حدود 39 میلیون تومان سود دریافت می‌کند.

یک نمایندگی خودروهای ب‌ام‌و نیز فروش اقساطی خودروهایش را آگهی کرده است. در این نمایندگی خودروی X1 که قیمت نقدی آن 281 میلیون تومان است، با شرایط 169 میلیون تومان پیش و 24 قسط 7 میلیون تومانی فروخته می‌شود.

به جز این 10 میلیون تومان بابت کارمزد فروش و هزینه بیمه بدنه از خریدار دریافت می‌شود. در واقع هزینه پرداختی توسط خریدار 347 میلیون تومان است که در یک فرایند دو ساله 66 میلیون تومان سود نصیب فروشنده می‌کند.

در یک نمایندگی دیگر، در حالی که قیمت خودروی سانتافه 186 میلیون تومان اعلام شده است، خرید اقساطی آن با ارائه 66 میلیون تومان پول پیش ممکن است. در این مورد خریدار یک فقره چک 32 میلیون تومانی 20 روزه هم علاوه بر پول پیش به فروشنده پرداخت می‌کند. حدود 15 میلیون تومان نیز مالیات بر ارزش افزوده خودرو است که به صورت نقدی دریافت می‌شود.

مابقی ارزش خودرو نیز در 24 قسط چهار میلیون و 800 هزار تومانی پرداخت می‌شود. با این روش فروشنده خودرو طی دو سال بیش از 42 میلیون تومان سود دریافت می‌کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *