آخرین اخبار

نخستین همایش ایمنی در صنعت خودرو

به گزارش کارنت، دبیر نخستین همایش ایمنی در صنعت خودرو با اشاره به اهمیت ایمنی در صنعت خودرو گفت: ایمنی جزء لاینفک زندگی است و اگر از زندگی مقوله ایمنی را جدا سازیم تداوم زندگی با انواع خطرات روبه‌رو‌ می‌شود و این خطرات، عوارض و هزینه‌های سنگین انسانی، اجتماعی و اقتصادی فراوانی به‌دنبال دارد.

احمدوند با بیان این مطلب که بهبود شاخص‌های ایمنی در صنعت و هر سازمانی نشان‌دهنده بالندگی و تعالی یک سازمان است، افزود: وجود قوانین و مقررات و ایمنی یک قانون و تکلیف است و عدول از موازین ایمنی جرم محسوب‌ می‌شود.وی افزود: برگزاری اینگونه همایش‌ها‌ می‌تواند در ارتقای فرهنگ ایمنی نقش بسزایی داشته باشد و شرکت پارس‌خودرو به‌عنوان شرکت برتر ایمنی در سال 93 در کمیته‌های ایمنی، سلامت کارکنان را به‌عنوان یک اصل و ایمنی را محور فعالیت‌های خود‌ می‌داند.

دبیر نخستین همایش ایمنی در صنعت خودرو خاطرنشان کرد: با وجود قوانین و مقررات و سیستم‌های مدیریتی نظیر ISOو OHSAS که در دو دهه اخیر همه صنایع به سمت‌و‌سوی استقرار این سیستم‌ها پیش رفته‌اند باز هم حوادثی به وقوع‌ می‌پیوندد.

وی گفت: سازمان بین‌المللی کار 90 درصد این حوادث را به دلیل رفتارهای غیر ایمن معرفی‌ می‌کند و این نشان‌دهنده آن است که در جامعه باور و اعتقاد به معقوله ایمنی یا به‌عبارت دیگر بحث فرهنگ ایمنی در جامعه نهادینه نشده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *