آخرین اخبار

انجام اکثر تعهدات سایپا تا پایان تیرماه/ توافق با رنو برای افزایش تولید تندر۹۰

معاون بازاريابی و فروش سایپا از توافق با رنو فرانسه برای افزایش تحویل قطعات تندر۹۰ خبرداد و گفت: تا پایان تیرماه تعهدات خود را در رابطه با خودروهای ثبت‌نامی، تحویل می‌دهیم.
رضا تقی زاده گفت: عدم تحويل به موقع محصولات به مشتريان باعث ايجاد نارضايتی در بين مشتريان شده و از طرف ديگر، اين تاخيرها باعث ضرر و زيان مالی برای گروه سايپا شده است كه ضمن عذر خواهی از مشتريان و نمايندگان فروش از تاخير بوجود آمده در تحويل محصولات، در تلاشيم تا با تمام توان اين مشكل را برطرف كنيم.

معاون بازاريابی و فروش داخلی گروه خودروسازی سايپا افزود: تعدادي از تعهدات به دليل كمبود يك يا چند قطعه منتظر تكميل و ورود به بازار است كه به محض تكميل تا آخر تير ماه به مشتريان تحويل خواهد شد، ضمن اينكه برنامه ريزي توليد محصول در گروه سايپا بازنگری و سعي شده بر اساس خواست و نياز بازار توليد انجام شود.

او در خصوص خودروهای گروه چانگان تصريح كرد: محصولات اين گروه به جهت زيبايی، كيفيت و ميزان مصرف سوخت مورد پسند مردم قرار گرفته و فروش اين خودروها با استقبال خوبی هم روبرو شد ولی متاسفانه شماره گذاری خودروهای گروه چانگان، شامل Cs۳۵ و Eado به دليل مضايق دسترسی به تامين گواهی اسقاط به تعويق افتاد.

معاون بازاريابی و فروش داخلی گروه خودروسازی سايپا گفت: در اين زمينه در ابتدا تصور شد كه از گواهی اسقاط خودروهای سال ۸۵ و بعد از آن می توان استفاده کرد كه اينچنين نبود و مشكلاتی ايجاد شد ولی خوشبختانه با هماهنگی كه با ستاد حمل و نقل سوخت انجام شده، به ميزان نياز گواهی اسقاط تامين شده و امروز ۳۵۰ دستگاه از خودروهای گروه چانگان شماره گذاری خواهد شد و بقيه آن نيز حد اكثر تا روز چهار شنبه هفته جاری شماره گذاری و تحويل مشتريان خواهد شد.

او در خصوص محصولات گروه رنو تصريح كرد: توليد انواع تندر ۹۰ به دليل عدم دريافت وجه قطعات منفصله از سوی شركت رنو پارس با افت چشم گيری در ماه‌های بهمن و اسفند سال گذشته روبرو شد كه با توافق انجام شده با شركت رنو پارس موفق شديم تعداد زيادی از اين تعهدات را پاسخ دهيم به طوری كه تا پايان ماه آينده تمامی تعهدات خودرو پارس تندر به مشتريان تحويل خواهد شد و تا پايان مرداد ماه نيز تعهدات خودرو تندر ۹۰ انجام خواهد شد.

تقی زاده در خصوص محصولات گروه برليانس افزود: پاسخ مصرف كنندگان به اين خودرو بسيار مثبت بوده چرا كه اين خودرو بسيار زيبا و با كيفيت است و به لحاظ ايمنی نيز شرايط بسيار مناسبی دارد و خوشبختانه تحويل اين خودروها از ارديبهشت ماه سال جاری شروع شده است و با توجه به برنامه ريزی خوبی كه در شركت پارس خودرو انجام شده توليد و تحويل اين خودروها به موقع بوده است.

معاون بازاريابی و فروش داخلی گروه خودروسازی سايپا در خصوص خودروهای سايپا ۱۱۱ و تيبا ۲ گفت: تعدادی از خودروهای توليدی گروه پرايد و تيبا منتظر تامين قطعه جهت تكميل شدن است و حداكثر ظرف ۲۰ روز آتی و به محض تكميل شدن وارد بازار خواهد شد.

او در خصوص خودرو سراتو نيز گفت: اين خودرو به دليل مناسب بودن قيمت و اينكه تنها خودرو كره‌ای توليد داخل است به شدت مورد استقبال سازمان‌ها، نهادها و مصرف‌كنندگان بازار قرار گرفته و چون انواع هزنيه‌های مربوط به واردات خودروهای خارجي ازجمله گواهی اسقاط برای آن پرداخت نشده لذا قيمت آن بسيار مناسب است و خوشبختانه با برنامه‌ريزی خوبی كه صورت گرفته تمام تعهدات آن سر موعد به مشتريان واگذار شده است.

تقی زاده، محصول سايپا ۱۵۱ را خودرو تجاری مناسبی دانست و افزود: اين خودرو به دليل كاربری مناسب و متفاوتی كه دارد جای خودش را در بين ساير رقبا باز كرده و هم اكنون با توجه به غير استاندارد بودن انواع وانت و توقف خطوط توليدشان در اين رنج قيمتی يكه‌تاز بازار خودروهای تجاری است و نياز بازار برای اين خودرو بيش از توليد آن است و با برنامه‌ريزی در ماه‌های آينده در صدد افزايش ظرفيت توليد اين خودرو هستيم.

او در پايان گفت: در سه ماه ابتدايی امسال به دليل كمبود منابع ليزينگی در ايجاد تعهدات جديد تنگناهايی وجود داشت كه با تغيير مديريت عامل و بهره‌گيری از سوابق ايشان، مذاكرات مفيدی با شركت‌های ليزينگ در دست اقدام است كه به زودی ثمرات آن در اعلام روش های جديد فروش معرفی خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *