آخرین اخبار

جایگاه‌های سوخت‌گیری تک‌پمپی در راه‌اند

رئیس برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم گفت: این شرکت قصد دارد با یک برند ملی تا پایان سال تعدادی جایگاه سوخت خودرو احداث کند.

به گزارش کارنت، روح‌الله حبیبی در گفت‌وگو با  آنا با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد یک برند ملی در زمینه احداث پمپ‌های بنزین هستیم، گفت: به دنبال این هستیم که مانند برندهای بین‌المللی به صورت شبکه‌ای جایگاه‌هایی را با برندی واحد در سراسر کشور احداث کنیم تا اولین شرکتی باشیم که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه در استاندارهای بین‌المللی هر خانه باید با اولین پمپ‌بنزین تنها یک کیلومتر فاصله داشته باشد، افزود: این در حالی است که این مسافت در ایران به‌ مراتب بسیار بیشتر بوده و از این‌ رو شاهد تشکیل صفوف سوخت‌گیری در جایگاه‌ها هستیم. بر همین اساس و در دوره وزارت نفت آقای زنگنه، رویکرد جدیدی شکل گرفت و مقرر شد جایگاه‌های تک‌‌پمپی در سراسر کشور احداث شود.

رئیس برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم با تاکید بر اینکه برای احداث جایگاه‌های تک‌‌پمپی به فضای زیادی نیاز نیست، گفت: از این‌ رو احداث چنین جایگاه‌هایی در تهران کاملا به‌ صرفه و اقتصادی است و این جایگاه‌ها را می‌توان در مکان‌های خیلی کوچک و مانند یک دستگاه خودپرداز در یک فضای کم نصب کرد.

سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت مدعی شده که سود حاصل شده از صرفه‌جویی سوخت را بین جایگاه‌ها تقسیم می‌کند

حبیبی افزود: بر همین اساس شرکت ما تا پایان سال جاری تعدادی از جایگاه‌های تک‌‌پمپ خود را در تهران راه‌اندازی خواهد کرد. همچنین قصد داریم تعدادی جایگاه پیشرفته سوخت‌گیری نیز احداث کنیم که البته احداث این جایگاه‌ها به زمان نیاز دارد.

وی در پاسخ به اینکه با افزایش تعداد پمپ‌ها زیان جایگاه‌داران را چه کسی تقبل می‌کند، گفت: با کاهش مسافت طی‌شده برای سوخت‌گیری، صرفه‌جویی عظیمی در مصرف سوخت کشور می‌شود و بر همین اساس، سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت مدعی شده که سود حاصل شده از صرفه‌جویی سوخت را بین جایگاه‌ها تقسیم می‌کند، پس به این ترتیب بخشی از درآمدهای جایگاه‌ها از این طریق تامین خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ما به دنبال واقعی شدن کارمزد جایگاه‌داران هستیم، اظهار کرد: برای احداث یک پمپ بنزین عادی که همزمان 8 ماشین بتوانند در آن سوخت‌گیری کنند زمین وسیعی نیاز است، اما با احداث جایگاه‌های تک‌پمپی هزینه ساخت جایگاه کاهش می‌یابد.

رئیس برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری نفت قشم همچنین با تشریح اهداف و برنامه‌های این شرکت در سال جاری گفت: اصلی‌ترین پروژه این شرکت، احداث مخازن بزرگ ذخیره‌سازی نفت خام در قشم است که قابلیت ذخیره‌سازی 6.5 میلیون بشکه نفت را دارد.

وی با بیان اینکه 13 مخزن ذخیره‌سازی در دست احداث است، افزود: باتوجه به عظمت پروژه و نیاز به احداث خط‌ لوله زیردریا، این پروژه در سال 95 به‌ بهره‌برداری خواهد رسید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *