آخرین اخبار

ایجاد خط تولید اتوبوس و تاکسی

معاون وزیر کشور، از دستور وزیر صنعت مبنی بر ایجاد پایلوت خط تولید اتوبوس و تاکسی در دو شرکت ایران خودرو دیزل و ایران خودرو خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، خندان دل با بیان اینکه در سال گذشته از منابع حاصل از صرفه جویی حامل های انرژی مبالغی به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ابلاغ شد، گفت: به رغم این ابلاغ اما تخصیص بودجه ای انجام نشد. البته دولت باز هم برنامه هایی در نظر دارد و اگر این اعتبارات تخصیص داده شود اجرایی خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته مصوبه ای داشتیم تا از همان محل اعتبارات 17 هزار دستگاه اتوبوس گاز سوز تامین شود. این مصوبه بیشتر متوجه بخش صنعت و خودرو است. آخرین جلسه ای که داشتیم هفته گذشته بود که با حضور تمام خودروسازان کشور در دفتر وزیر صنعت در مورد اجرای این مصوبه بحث و گفتگو کردیم و آقای وزیر، شرکت ایران خودرو دیزل و شرکت ایران خودرو را مامور کرد تا در حوزه تولید اتوبوس و تاکسی اقدام کنند. البته در بررسی که سال گذشته انجام دادیم 17 هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم و همین موجب شد تا وارد تولید شویم.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: این دو شرکت خودشان وارد شدند تا در یک مقیاس کوچک (خط تولید) تولیدات مورد نیاز را اجرایی کنند و اگر موفقیت آمیز بود، ادامه دهند.

خندان دل با بیان اینکه فعلا هیچ مصوبه ای در مورد مترو نداریم، گفت: البته تسریع در اجرای مترو کلانشهرها در دستور کار قرار دارد و در سال جاری فاز نخست خط یک مترو اصفهان و تبریز آغاز می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *