آخرین اخبار

بررسی واردات خودرو در کمیسیون صنایع مجلس

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی شدید برخی مدل‌ها و برندهای خودروهای خارجی، از ورود کمیسیون متبوعش به این موضوع برای تهیه گزارش تخلفات وارد‌کنندگان خودرو تا پایان تابستان امسال خبر داد.

رضا رحمانی با انتقاد از عملکرد وارد‌کنندگان خودرو خواستار نظارت جدی‌تر وزارت صنعت، معدن و تجارت بر عملکردها در این حوزه شد و افزود: قیمت خودروهای وارداتی در کشور مبدا به اضافه هزینه‌های واردات آنها به داخل کشور نشان می‌دهد که وارد‌کنندگان، سودهای کلانی را روی هر دستگاه خودروی وارداتی به جیب می‌زنند؛ با بررسی برخی برندهای خودرویی این مساله اثبات شده است؛ بنابراین لازم است وزارت و صنعت، معدن و تجارت با جدیت بیشتری به این مساله ورود کند.

وی وضعیت خدمات پس از فروش خودرو و سایر کالاهای وارداتی را تاسف آور دانست و افزود: در همه کالاهای وارداتی به خصوص خودرو یا خدمات پس از فروش توسط شرکت‌های تولید‌کننده و وارد‌کننده ارائه نمی‌شود یا خدمات ارائه شده در کشور مبدا به مشتریان ایرانی داده نمی‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ماموریت رئیس هیات تحقیق و تفحص صنعت خودرو برای بررسی فرآیند واردات خودرو خبر داد و افزود: وارد‌کنندگان خودرو در دولت سابق با ارز مرجع خودرو وارد کردند و پس از دپو در انبارهای مختلف به قیمت ارز آزاد در بازار فروختند.

رحمانی افزود: ‌کمیسیون صنایع و معادن در حال رصد کردن و جمع‌آوری اطلاعات وارد‌کنندگان عمده خودرو از گمرک و سایر مراجع رسمی است که پس از نهایی شدن اطلاعات جمع‌آوری شده گزارش تخلفات اتفاق افتاده را رسما اعلام می‌کنیم.

نماینده مردم تبریز، فرصت تهیه گزارش کمیسیون صنایع و معادن را تا پایان تابستانی اعلام کرد و افزود: تا قبل از ارائه لایحه قانون برنامه ششم توسعه گزارش تخلفات احتمالی وارد‌کنندگان خودرو به مجلس ارائه می‌شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *