آخرین اخبار

نرخ سی ان جی افزایش پیدا نخواهد کرد

دبیر انجمن صنفی سی ان جی با اشاره به کارمزد هر کیلو گرم گاز طبیعی در بخش خصوصی و عمومی گفت: در حال حاضر کارمزد فروش هر مترمکعب گاز برای بخش خصوصی که تجهیزات را از شرکت پخش دریافت کرده باشد 80 تومان و برای بخشهای عمومی ودولتی هر متر مکعب 70 تومان است .

علی رضا پوررضا در خصوص نرخ کارمزد در کلانشهرها اظهار داشت : چنانچه بخش خصوصی تمامی سرمایه گذاری را خودش انجام داده باشد و تجهیزات را نیز خودش خریده باشد در این صورت نرخ کارمزد در کلانشهرها هر متر مکعب 140 و برای سایر شهرها 120 است.

وی در خصوص افزایش نرخ کارمزد جایگاه های سی ان جی افزود: همچنین 15 درصد برای کارمزد 80 و 70 تومانی و 25 درصد برای مابه التفاوت کارمزد که با سرمایه گذاری کامل بخش خصوصی انجام شده باشد در واقع کارمزدها پس از تصویب افزایش به ترتیب به مبالغ 92 ، 167 و 142 تومان ارتقاع می یابند.

وی در خصوص افزایش نرخ سی ان جی تصریح کرد: در صورت افزایش نرخ بنزین و گازوئیل نرخ سی ان جی افزایش پیدا نخواهد کرد.

دبیر انجمن صنفی سی ان جی با اشاره به تعداد جایگاه های سی ان جی تک منظوره و دو منظوره خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2 میلیون و دویست و هفتاد و یک جایگاه تک و دو منظوره در سراسر کشور راه اندازی شده است و همچنین حدود 200 سری تجهیزات نیز خریداری شده و در انبارهای شرکت پخش موجود و آماده نصب می باشد اما به دلیل نبود زمین مناسب مانع از انجام آن بوده است.

پوررضا با اشاره به تعداد جایگاه های بهره برداری رسیده در سال جاری گفت: همچنین در سال جاری حدود 15 جایگاه در کشور به بهره برداری رسیده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *